Czy masz "Chęć na Pięć"? Jeśli tak, zgłoś się do biegu [AUDIO]

2024-05-21 11:57
Bieg Chęć na Pięć 9 czerwca w Lublinie
Autor: maraton.lublin.eu Bieg "Chęć na Pięć" 9 czerwca w Lublinie

Zawody odbędą się 9 czerwca w ścisłym centrum Lublina. ​To będzie łatwa i szybka trasa, w sam raz do bicia rekordów lub sprawdzenia swoich możliwości, jeśli trenujemy od niedawna.

Trasa zawodów będzie wiodła Krakowskim Przedmieściem, Okopową, Lipową i Alejami Racławickimi. Start i meta przed Centrum Spotkania Kultur a w Ogrodzie Saskim będzie zlokalizowane miasteczko biegowe. - To bardzo fajny dystans pięciu kilometrów i bardzo fajna nazwa "Chęć na Pięć" czyli jeśli ktoś ma chęć do biegania, to może się zgłosić i pobiec na dystansie pięciu kilometrów - mówi Piotr Kitliński, organizator zawodów.

- Plan trasy zakłada bieg ulicami: start z Alei Racławickich na wysokości Placu Teatralnego, dalej ulicą Krakowskie Przedmieście, w ulicę Kołłątaja do ulicy Zesłańców Sybiru, w ulicę Okopową, ulicę Lipową do Alei Racławickich, Alejami Racławickimi do Ronda Honorowych Krwiodawców, następnie powrót na metę Alejami Racławickimi. Finisz, podobnie jak start, będzie na wysokości Placu Teatralnego. Trasa biegu posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki - wyjaśnia Piotr Kitliński.

Limit uczestników to 500 osób. W przypadku dużego zainteresowania biegiem będziemy zwiększać ilość dostępnych miejsc - zapewniają organizatorzy. Bieg na dystansie 5 km odbywa się pod hasłem "5 km w centrum Lublina". Start biegu w niedzielę 9 czerwca o godzinie 9. Więcej informacji w mediach społecznościowych Maratonu Lubelskiego i na stronie maraton.lublin.eu

Rozmowa Macieja Kurka z Piotrem Kitlińskim, organizatorem biegu. Posłuchaj: