Czy to początek nowej przygody? Motor zagra w Pucharze Polski z Puszczą

2023-09-26 9:26
Motor Lublin zagra z Puszczą Niepołomice w Pucharze Polski
Autor: Motor Lublin Motor Lublin zagra z Puszczą Niepołomice w Pucharze Polski

W poprzednich rozgrywkach lubelska drużyna dotarła do ćwierćfinału. Tam lepszy okazał się Raków Częstochowa, późniejszy mistrz Polski.

Po sobotniej wysokiej porażce u siebie z Wisłą Kraków już we wtorek 26 września mają szansę na zrehabilitowanie się. Motor Lublin w pierwszej rundzie Pucharu Polski zagra z ekstraklasową Puszczą Niepołomice. - Znamy atuty i słabe punkty przeciwnika. Jesteśmy dobrze przygotowani do zawodów - mówi trener Motoru, Goncalo Feio.

- W sztabie dzień przed poprzednim meczem omawiamy następnego przeciwnika. Styl Puszczy jest specyficzny. Nie powiem niczego odkrywczego, że są bardzo dobrzy w stałych fragmentach gry. To piłkarze dobrze zbudowani fizycznie, wiec czeka nas bardzo fizyczny mecz. To drużyna bardzo dobrze ustawiona pod drugie piłki le też pod każdą okazję do zagrania piłki prostopadle. Są skuteczni w tym co grają, dlatego z tym samym trenerem pracują już od wielu lat i również dlatego ostatnio osiągnęli historyczny sukces, jaki jest awans do ekstraklasy - dodał portugalski szkoleniowiec.

To, na co drużyna liczy w trudniejszym czasie, to wsparcie kibiców. - Mam tylko nadzieję, że wszyscy ludzie, którzy byli z nami w pięknych chwilach, jakie tu przeżyliśmy w ciągu ostatniego roku, a praktycznie tylko takich doświadczaliśmy, będą dalej z nami - podkreślił Goncalo Feio.