Dyżury z biskupem w Centrum Duszpasterstwa Młodzieży w Lublinie

2023-11-10 17:05
Dyżury w Centrum Duszpasterstwa Młodzieży w Lublinie - plan spotkań
Autor: CDMAL Dyżury w Centrum Duszpasterstwa Młodzieży w Lublinie - plan spotkań

W siedzibie Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej w każdym tygodniu prowadzone są specjalne dyżury. Młodzi mogą porozmawiać o swoich słabościach i troskach. Na odwiedzających czekają nie tylko duchowni. Nowością są spotkania z lubelskim biskupem pomocniczym - bp Adamem Babem.

Centrum Duszpasterstwa Młodzieży w Lublinie zaprasza młodych na spotkania i indywidualne rozmowy do sal w siedzibie CDM przy ul. Filaretów 7. Dyżury trwają w wyznaczonych dniach.

Czekają tutaj siostry zakonne, kapłani oraz osoby świeckie, którzy pragną towarzyszyć młodym osobom we wzrastaniu. Chcą dzielić się z nimi wiarą, słuchać ich i rozmawiać, wspólnie szukać Chrystusa oraz pomagać w rozeznawaniu śladów Pana Boga na drogach życia młodzieży. Dobra atmosfera spotkania przy kawie czy herbacie będzie zapewne sprzyjała rozmowom o ważnych sprawach.

Biskup Adam Bab będzie dyżurował 13 i 16 listopada w Centrum Młodych przy ulicy Filaretów 7 w Lublinie. Szczegóły są na profilu CDM Lublin.

Centrum Duszpasterstwa Młodzieży zostało powołane przez Archidiecezję Lubelską by organizować dla młodzieży wspólne wyjazdy na Światowe Dni Młodzieży, na Europejskie Spotkanie Młodych organizowane przez braci z Taizé. Obecnie prowadzi kilka projektów duszpasterskich, w które są zaangażowani młodzi wolontariusze z całej Archidiecezji: Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej w Garbowie w skrócie SMAL, Sen o pięknym życiu - projekt, w którym przedstawiane są historię powołania i to jak wygląda życie tych, którzy na nie odpowiedzieli. W CDM działa również Zarząd Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, odpowiedzialny za wspólnoty KSM w całej Archidiecezji. Wspólną inicjatywą KSM jest między innymi Droga Krzyżowa na Majdanku, Światowe Dni Młodzieży w Archidiecezji. Poza inicjatywami Centrum jest też miejscem, gdzie pojawiają się  różne wspólnoty, które organizują tu rekolekcje, warsztaty i dni skupienia. 

Szczegóły wydarzeń organizowanych dla młodych w Archidiecezji Lubelskiej można śledzić na stronie: cdmlublin.pl oraz na facebookowym profilu Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej/CDMLublin.