Dzień Dziecka. Czego sobie życzą najmłodsi?

2023-06-01 12:01
Zdjęcie ilustracyjne
Autor: freeimages

Najważniejsze jest dla nich szczęście i zdrowie ale chętnie przyjmą też zabawki i słodycze. Wspólnym mianownikiem ma być dobra zabawa a wszystko to z okazji Dnia Dziecka.

1 czerwca świętują wszystkie dzieci, niezależnie, czy mają kilka tygodni, miesięcy lub lat. O życzeniach i marzeniach opowiadają przedszkolaki z przedszkola przy Szkole Podstawowej imienia Jana Pawła II w Mętowie. - Zdrowia i szczęścia, do tego mnóstwo słodyczy i zabawek. Dzieciom na całym świecie życzymy też dużo jedzenia i ubrań - mówią zgodnie maluchy z grup Biedronek i Żyraf.

A jak, ich zdaniem, powinien wyglądać idealny Dzień Dziecka? - Powinny być dmuchańce, najlepiej jest pójść do parku i jeździć na rowerze. Można też pojechać z rodzicami do hotelu i pluskać się w basenie. Chcemy też iść na plac zabaw lub na zjeżdżalnię wodną - dodają maluchy. Każdemu z dzieci życzymy mnóstwa takich i innych zabaw i prezentów a przede wszystkim mnóstwo miłości.

Międzynarodowy Dzień Dziecka ustanowiło Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1954 roku dla upowszechniania ideałów i celów dotyczących praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych.