Dzień Mamy w SOSW nr 1 w Lublinie [AUDIO]

2024-05-24 14:24
Dzień Mamy w SOSW nr 1 w Lublinie
Autor: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Lublinie Dzień Mamy w SOSW nr 1 w Lublinie

Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Lublinie przygotowali dla swoich rodziców artystyczny program. Były piosenki, wiersze i wspólny piknik.

Po miesiącu prób podopieczni Ośrodka dzisiaj zaprezentowali swoje talenty a to w związku ze zbliżającym się rodzinnym świętem. Występny i wspólny piknik ma służyć integracji i budowaniu więzi. - Mamy już taką wieloletnią tradycję. Przed zakończeniem roku szkolnego i przed zbliżającym się Dniem Matki uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy przygotowują rodzinny piknik. W jego czasie prezentowali swoje wykonanie różnego rodzaju piosenek i innych występów a w to wszystko są wplecione życzenia dla mamy i taty z okazji ich święta. W szkole staramy się tworzyć rodzinną atmosferę. Temu ma służyć takie spotkanie i integracja uczniów, rodziców, dziadków i nauczycieli. To bardzo ułatwia pracę i wspieranie naszych uczniów - mówi Marcin Rakowski, dyrektor ​Ośrodka.

- Udział w takim wydarzeniu jest wspólnotą, bardzo się cieszę z takiego spotkania. Dzieci przygotowując się do udziału ćwiczą z rodzeństwem i skrupulatnie wybierają stroje. Widzę, że moje dziecko bardzo dobrze czuje się w tym miejscu. Każdego poniedziałku nie może doczekać się aż pojedzie na zajęcia - zaznacza Monika Wnuczek, mama Łukaszka, ucznia szkoły. - Przygotowałam koncert artystyczny i czytanie dla mamy. Było dużo ciężkiej pracy ale dzięki pomocy nauczycieli daliśmy radę - podkreśla Zuzia, jedna z uczennic.

- To jest ogromne przedsięwzięcie a przygotowania zaczynamy dużo wcześniej. Nasi uczniowie są w nie bardzo zaangażowani i uczestniczą w wielu próbach. Dzięki wsparciu naszych nauczycieli przygotowania odbywają się w ciepłej atmosferze i na wysokim poziomie - podsumowuje Joanna Bidyńska, wicedyrektor Ośrodka.

Ośrodek, który ma już ponad 70-cio letnią historię, mieści się przy Alei Spółdzielczości Pracy 65. Obecnie to jedna z najlepiej i najnowocześniej wyposażonych placówek po tej stronie Wisły.

Relacja z Dnia Mamy w SOSW nr 1 w Lublinie. Posłuchaj: