Festyn Rodzinny w parafii na Poczekajce

Festyn na Poczekajce - plakat wydarzenia
Autor: mat. organizatora Festyn na Poczekajce - plakat wydarzenia

Będzie można poznać zakonników, spróbować klasztornej kuchni oraz potańczyć. Takie atrakcje proponują Ojcowie Kapucyni z Lublina. W parafii na Poczekajce po raz 15. odbędzie się Festyn Rodzinny. W programie atrakcje dla starszych i młodszych.

Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii Poczekajka oraz Ojcowie Kapucyni zapraszają na XIV Festyn Rodzinny “Wspólnota to Ty i Ja”. Zaplanowane jest wiele atrakcji, min. zabawy i konkursy, występy dzieci i młodzieży, dmuchany plac zabaw, Kinder Kraina, harcowisko, kucyki, siłownia na świeżym powietrzu, malowanie twarzy, zaplatanie warkoczyków, pokazy służb mundurowych, miedzy innymi policji i straży pożarnej. Odbędą się również pokazy pierwszej pomocy przedmedycznej. Będzie także kuchnia zakonna a o godzinie 20.00 rozpocznie się potańcówka ze „Stylową Orkiestrą Taneczną”.

Stylowa Orkiestra Taneczna to projekt muzyczny, założony przez lubelskich muzyków. Specjalnością Orkiestry jest muzyka retro, filmowe przeboje lat 20 i 30 oraz najpiękniejsze melodie tego okresu. Dzięki starannie dobranemu instrumentarium: klarnet, trąbka, akordeon, perkusja, kontrabas wraz z charakterystycznym wokalem oraz dopracowanym aranżacjom, Orkiestra eksponuje najlepsze cechy wspaniałych kompozycji okresu międzywojennego, jednocześnie porywa do tańca i zachęca do aktywnego słuchania. Stylowa Orkiestra Taneczna to ukłon w stronę melodyjności, niebanalnych kompozycji i tekstów. To powrót do czasów, gdy muzyka była sztuką. Inspiracją dla muzyków były orkiestry salonowe z lat dwudziestych ubiegłego stulecia oraz miejskie kapele podwórkowe.

Festyn Rodzinny pod hasłem “Wspólnota to Ty i Ja” odbędzie się 3 czerwca na terenie parafii Braci Kapucynów przy Al. Kraśnickiej. Wydarzenie potrwa od godziny 11.00 do 22.00. Wstęp wolny!

Patronem medialnym festynu jest Radio Plus Lublin.