Forum Alpha w Lublinie

2024-02-22 11:32
Forum Alpha w Lublinie - plakat wydarzenia
Autor: mat. organizatora Forum Alpha w Lublinie - plakat wydarzenia

Dedykowane jest lokalnym wspólnotom Kościoła. W Lublinie odbędzie się Forum Alpha. Spotkanie pod hasłem „Konserwacja czy misja? Uwolnić potencjał parafii” ma przybliżyć wiernym kurs Alpha, który jest jednym z najlepszych współczesnych programów ewangelizacyjnych.

W sobotę 2 marca 2024 r. w godzinach 9.00-16.00 odbędzie się Forum Alpha w Lublinie – „Konserwacja czy misja? Uwolnić potencjał parafii”.

Wydarzenie będzie miało miejsce w Auli Caritas Archidiecezji Lubelskiej – Al. Unii Lubelskiej 15.

Ksiądz Arcybiskup Stanisław Budzik oraz Stowarzyszenie Alpha Polska, do udziału w spotkaniu zapraszają szczególnie wszystkich duszpasterzy, osoby życia konsekrowanego, katechetów, członków parafialnych rad duszpasterskich oraz liderów-przedstawicieli ruchów i wspólnot.

- Wielu z nas stoi przed niełatwymi wyzwaniami duszpasterskimi: odchodzenie wiernych, a zwłaszcza ludzi młodych, sekularyzacja, wypalenie czy zniechęcenie księży oraz katechetów, pandemia samotności. Podczas Forum chcemy przedstawić Alphę jako sprawdzoną i skuteczną metodę ewangelizacyjną oraz formacyjną. Na konkretnych przykładach pokażemy, jak z powodzeniem można ją wykorzystać w duszpasterstwie parafialnym oraz środowiskowym. Swoimi doświadczeniami na tych polach podzielą się osoby z wieloletnią praktyką prowadzenia Alphy: w parafiach, we wspólnotach, dla młodzieży, dla więźniów, dla małżeństw - piszą organizatorzy w zapowiedzi wydarzenia.

Alpha jest jednym z najlepszych współczesnych programów ewangelizacyjnych, pomagający uczestnikom odkryć bardziej osobisty wymiar relacji z Bogiem i wejść w przyjazne środowisko wsparcia wzrastania w wierze.

Specjalnie dla księży zaprezentowany zostanie także program „Boża Renowacja” – proponujący udział w grupach wsparcia i pomagający wejść na drogę przemiany parafii w kierunku dynamicznej wspólnoty docierającej do osób znajdujących się na peryferiach.

Udział w spotkaniu należy zgłosić poprzez stronę: www.forum.alpha.org.pl/lublin