Fotografia Dzikiej Przyrody w Muzeum Przyrodniczym w Kazimierzu Dolnym [AUDIO]

2024-04-25 15:41
Plakat wystawy
Autor: Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym Plakat wystawy

Na ekspozycji zobaczymy 70 niezwykłych zdjęć, wybranych w jednym z najbardziej cenionych konkursów fotograficznych na świecie organizowanym co roku przez brytyjskie Muzeum Historii Naturalnej. Oprócz niezwykłych wartości artystycznych wystawa niesie ze sobą również walor edukacyjny.

W Muzeum Przyrodniczym w Kazimierzu Dolnym, oddziale Muzeum Nadwiślańskiego, będzie można oglądać fascynującą wystawę "Fotografia Dzikiej Przyrody”. Na ekspozycji zobaczymy 70 zdjęć, wybranych w jednym z najbardziej cenionych wydarzeń fotograficznych na świecie, czyli Wildlife Photographer of the Year w latach 2002-2020.

Wildlife Photographer of the Year to coroczny konkurs fotograficzny organizowany przez brytyjskie Muzeum Historii Naturalnej od 1965 roku. Dzisiaj jest to najbardziej cenione i największe w świecie wydarzenie w zakresie fotografii Natury, dostępne zarówno dla zawodowców jak i amatorów, dla dorosłych, młodzieży i dzieci.

Dziś na konkurs wpływa 40-50 tys. zdjęć, wykonywanych przez ponad 4 tys. fotografów, z ponad 90 krajów. Jego renomę podkreśla podróżująca międzynarodowa wystawa, którą co roku odwiedzają miliony osób na całym świecie.

Oprócz niezwykłych wartości artystycznych, wystawa niesie ze sobą również walor edukacyjny. Z jednej strony pokazuje nam niezwykłe piękno i różnorodność życia na Ziemi. Z drugiej prowokuje pytania nad oddziaływaniem człowieka na przyrodę i jego rolą w ochronie tego co naturalne i dzikie. Tym bardziej zapraszamy do jej obejrzenia najmłodszych widzów – mówi Izabela Andryszczyk, dyrektor Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym.

Jak podkreślają sami organizatorzy wystawy, zdjęcia ją tworzące są nie tylko obrazowymi ambasadorami świata natury. Ukazują artystyczną perfekcję, techniczne zaawansowanie fotografii oraz naturalne piękno przyrody, uchwycone w momencie jej wspaniałości.

Wystawa dostępna jest dla zwiedzających do 16 czerwca br. Muzeum Przyrodnicze, ul. Puławska 54, Kazimierz Dolny.

Fotografia Dzikiej Przyrody - wystawa w Muzeum Przyrodniczym w Kazimierzu Dolnym: