Gospel Rain - akustyczne koncerty w trzech miastach Lubelszczyzny

2023-03-30 12:14
Gospel Rain - akustyczne koncerty w trzech miastach Lubelszczyzny
Autor: mat. organizatora

WYKUPIENI to nowy projekt stworzony przez Gospel Rain na okres Wielkiego Postu. Zespół, tym razem sięga do znacznie bardziej delikatnych brzmień. Grupa zagra koncerty w pięknych przestrzeniach kościołów w Puławach, Kraśniku i Lublinie.

W programie koncertów znajdą się głównie autorskie piosenki Gospel Rain, wśród nich nowe kompozycje "Blizna" oraz "Pojutrze", jakie po raz pierwszy wybrzmią w wersjach live oraz dobrze już znane utwory pochodzące z wszystkich płyt zespołu, wykonane jednak w nowych akustycznych aranżacjach. Pośród nich znajdzie się wyjątkowy utwór "Korzeń", inspirowany wstrząsającym opisem męki Pańskiej zawartej w rozdziale 53 Księgi Izajasza. W specjalnych opracowaniach pojawią się także znane pieśni wielkopostne i pasyjne, śpiewane przez wiele pokoleń Kościoła. Koncerty będą przestrzenią przenikających się barw muzyki, słowa, świadectw i improwizacji.

Projekt jest opowieścią o drodze wyrwania każdego człowieka z niewoli i grzechu, pisaną słowami pieśni WYKUPIENIA, jakiego dokonał przez Chrystus przez śmierć krzyżową. Inspiracją projektu stały się słowa proroka Izajasza Nie lękaj się, bo Cię WYKUPIŁEM, wezwałem cię po imieniu, tyś moim (Izajasz, 43,1).

Podczas trasy odbędą się trzy koncerty w pięknych przestrzeniach kościołów, trzech Miast Lubelszczyzny:

PUŁAWY, 26 MARCA – Parafia p/w Miłosierdzia Bożego, godz. 19.00.

KRAŚNIK, 1 KWIETNIA – Parafia p/w Matki Bożej Bolesnej, godz. 19.00.

LUBLIN, 2 KWIETNIA – Kościół p/w św. Piotra Apostoła, godz. 19.00.

Patronem koncertów jest Radio Plus Lublin.

Partnerem  Strategicznym Wydarzenia jest Województwo Lubelskie. Wydarzenie bierze udział w programie „Warto być Polakiem”, który realizowany jest przez Samorząd Województwa Lubelskiego.

GOSPEL RAIN to kilkudziesięcioosobowy zespół, tworzony przez charyzmatyczny pop-gospelowy chór, wspierany przez znakomitych solistów i instrumentalistów. Od wielu lat posiada renomę jednego z najlepiej brzmiących i najbardziej rozpoznawalnych składów wokalnych w Polsce. Jest uczestnikiem najbardziej prestiżowych wydarzeń muzycznych m.in. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, telewizyjnych koncertów kolęd na Jasnej Górze, koncertu z okazji 40-lecia powstania Solidarności w Stoczni Gdańskiej czy koncertu z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości Polski w NOSPR w Katowicach. Przez niemal dwie dekady tworzył Koncert Chwały w Lublinie, jedno z największych muzycznych wydarzeń chrześcijańskich w Polsce. Gospel Rain jest jednym z najstarszych zespołów w Polsce, stworzonych z chrześcijańskiej inspiracji. W ubiegłym roku zespół świętował jubileusz swego trzydziestolecia powstania, związanego z historycznym Światowym Spotkaniu Młodzieży w Częstochowie w sierpniu 1991 roku. Gospel Rain to grupa o niezwykłej energii i spontaniczności koncertowej, objawiającej się w żywym kontakcie z publicznością. Założycielem i liderem zespołu jest Grzegorz Głuch - kompozytor, aranżer, wokalista, znany animator polskiego środowiska muzyki gospel.