Iskry Niepodległej przed CSK w Lublinie

2024-03-19 13:04
Iskry Niepodległej - plakat projektu
Autor: mat. organizatora Iskry Niepodległej - plakat projektu

Projekt przybliża historie wybitnych Polaków chcących zmieniać świat. Mobilna wystawa umieszczona w specjalnej naczepie ekspozycyjnej po raz pierwszy odwiedzi Lublin i będzie dostępna przez pięć dni przed Centrum Spotkania Kultur.

Iskry Niepodległej to nowoczesny spektakl multimedialny umieszczony w specjalnie zaprojektowanej naczepie ekspozycyjnej, która może podróżować po całej Polsce. Za pomocą nowoczesnych technologii wizualnych prezentujemy fakty i postaci tworzące niesamowitą opowieść o potencjale naszej polskiej wspólnoty.

To historie wybitnych Polek i Polaków, których cechą wspólną była chęć zmieniania świata i przekuwanie potencjału na działanie. Wśród nich znajdują się bohaterowie z różnych dziedzin życia tworzących naszą codzienność: techniki, medycyny, nauki, pracy społecznej, kultury, eksploracji świata i kosmosu, sportu.

Narratorem opowieści jest cyfrowa postać, która porusza się po ścianie ekspozycyjnej na specjalnie zaprojektowanym ekranie. To z nią goście udadzą się w podróż po polskich dokonaniach, poznając bliżej losy wynalazców takich jak Bekker czy Szczepanik. Dodatkowo elementy graficznie zostały wykreowane przez AI. Doświadczenie wizyty wspiera zaś aplikacja z rozszerzoną rzeczywistością, która pozwala lepiej poznać świat ISKIER NIEPODLEGŁEJ.

Zwiedzanie mobilnej wystawy jest całkowicie bezpłatne.

Plac Teatralny przy Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Terminy: 20 marca (środa) - godz. 10:00-18:00, 21 marca (czwartek) - godz. 10:00-18:00, 22 marca (piątek) - godz. 10:00-18:00, 23 marca (sobota) - godz. 10:00-18:00, 24 marca (niedziela) - godz. 10:00-16:00.

Projekt Iskry Niepodległej sfinansowano z budżetu Państwa w ramach środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Szczegóły są na stronie: iskryniepodleglej.pl