IX edycja „Kina w Bramie – Królewska 3”

2023-06-12 6:02
Kino w Bramie. Królewska 3
Autor: Kino w Bramie Kino w Bramie. Królewska 3

Kolejny sezon „Kina w Bramie – Królewska 3” to okazja to relaksu na świeżym powietrzu przy światowych produkcjach filmowych. W ostatni weekend czerwca rozpocznie się IX sezon wakacyjnych spotkań wieczorową porą w centrum Lublina.

W weekend 30 czerwca – 1 lipca 2023 Fundacja „Ruchu Solidarności Rodzin” zaprasza na pierwsze w tym roku seanse wakacyjnego kina plenerowego „Kino w bramie – Królewska 3”. Będą to już dziewiąte wspólne wakacje w Lublinie.

Jak co roku w repertuarze znajdą się polskie komedie retro oraz współczesne filmy fabularne, głównie o tematyce historycznej i familijnej. Zaprezentujemy jedne z pierwszych filmów z dźwiękiem, jakie powstawały w Polsce. Filmy retro z okresu międzywojennego, będziemy zatem celować w stare polskie komedie z plejadą polskich aktorów z tego okresu. Są to filmy odświeżone przez filmotekę narodową, po digitalizacji, odnowieniu i zrekonstruowaniu. To są zdecydowanie perełki kinematografii, które warto zobaczyć. Jak co roku w repertuarze znajdą się takżę współczesne filmy fabularne, głównie o tematyce historycznej i familijnej - mówi Monika Podstawka z Ruchu Solidarności Rodzin.

Seanse będą się rozpoczynać po zachodzie słońca o godz. 21. Kino mieści się w podwórzu kamienicy przy ul. Królewskiej 3 w Lublinie. Pokazy są zaplanowane do końca lipca. Wstęp jest bezpłatny.

Wydarzenie jest objęte patronatem medialnym Radia Plus Lublin.