Ja JESTEM – całodobowe uwielbienie w Hali Globus w Lublinie

2023-09-19 10:37
Uwielbienie „Ja Jestem” - plakat wydarzenia
Autor: mat. organizatora Uwielbienie „Ja Jestem” - plakat wydarzenia

Będzie można wzmocnić swoją wiarę i doświadczyć radosnej wspólnoty Kościoła. W Lublinie odbędzie się 24 - godzinne spotkanie ewangelizacyjne. Wydarzenie ma charakter ogólnopolski i dedykowane jest zarówno dla dorosłych jak i dzieci.

Fundacja Nowa Pięćdziesiątnica, a także Katolicka Odnowa w Duchu Świętym Archidiecezji Lubelskiej zapraszają na spotkanie modlitewne w Hali Globus w Lublinie (ul. Kazimierza Wielkiego 8), które rozpocznie się w sobotę 30 września o godz. 15.00, a zakończy się w niedzielę 1 października o godz. 15.00. Spotkanie modlitewne "Ja Jestem" trwa nieprzerwanie przez 24h. W trakcie wydarzenia uczestnicy mogą również korzystać z dodatkowych punktów programu, które znajdują się w specjalnie wyznaczonych strefach spotkań. 

W programie: Uwielbienie, Modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała, Konferencje i świadectwa znanych osób, Strefa Młodych, Silient Disco, Adoracja Najświętszego Sakramentu, Strefa Miłosierdzia, Strefa Dzieci.

Mówcami spotkania są: Jude Antoine, świecki ewangelizator z Malezji, który ewangelizuje w 40 krajach na świecie, Marcin Zieliński, polski ewangelizator, charyzmatyk, Ks. Krzysztof Kralka SAC, kapłan, pallotyn, prowadzi Pallotyńską Szkołę Nowej Ewangelizacji, Wspólnotę Przyjaciele Oblubieńca i zespół Razem za Jezusem, Agnieszka Krasucka, założycielka i liderka Wspólnoty Guadalupe, która przybliża niezwykły przekaz Maryi z Guadalupe, zespół DNA – Dla Nas Abba, którego członkowie prowadzili oprawę muzyczną podczas dużych spotkań ewangelizacyjnych na Stadionie Narodowym.

 - Idea spotkania modlitewnego Ja JESTEM narodziła się nie inaczej jak na modlitwie. Podczas jednego ze spotkań środowiska Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym Archidiecezji Lubelskiej usłyszeliśmy zaproszenie, jakby wielkie pragnienie Boga, aby wyjść jeszcze szerzej, modlić się charyzmatycznie, zapraszać świadków wiary, uwielbiać Boga za to, że po prostu JEST. Usłyszeliśmy wielkie pragnienie Boga, który chce przychodzić do człowieka. To pragnienie bardzo szybko zostało potwierdzone przez fakty. Gdy tylko przyjęliśmy Słowo od Pana telefony same zaczęły dzwonić. Otrzymaliśmy miejsce na to wydarzenie, najpierw Centrum Spotkania Kultur, później Targi Lublin i ostatnio Halę Globus, w której odbędzie się również tegoroczne wydarzenie. Wierzymy, że najbliższe spotkanie będzie Boże, bo On jest inicjatorem - mówi Ks Artur Potrapeluk z Fundacji Nowa Pięćdziesiątnica.

Spotkanie organizuje: Fundacja Nowa Pięćdziesiątnica, a także Katolicka Odnowa w Duchu Świętym Archidiecezji Lubelskiej. Wydarzenie posiada aprobatę Abp Stanisława Budzika Metropolity Lubelskiego, a także patronat Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji KEP.

Szczegóły i zapisy są na stronie: jajestem.pl

Patronem medialnym wydarzenia jest Radio Plus Lublin.