Jubileusz 40-lecia Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego w Lublinie [AUDIO]

2024-06-13 14:26
Program Jubileuszu
Autor: Wspólnota Życia Chrześcijańskiego w Lublinie Program Jubileuszu

Będzie Msza Święta, seans kinowy, konferencja i biesiadowanie a do tego podsumowania i plany na przyszłość. Uroczystości odbędą się w sobotę 15 czerwca.

- Jest to rzeczywiście taki moment dla nas ważny, dlatego że właśnie 40 lat temu ja również byłam w grupie, która wtedy podjęła decyzję o staniu się właśnie wspólnotą życia chrześcijańskiego. Podejmowaliśmy tę decyzję bardzo odpowiedzialnie. Wcześniej była to grupa taka bardziej modlitewna, dzieląca się Słowem Bożym. Czytaliśmy statuty Wspólnoty, która działa na całym świecie, obecnie w ponad 50 krajach. Zdecydowaliśmy iść właśnie tą drogą i wtedy po raz pierwszy złożyliśmy 40 lat temu zobowiązanie. Bardzo wiele osób z tamtej grupy wytrwało na tej drodze. Jest ona bardzo owocna i cieszymy się nią. Powstało wiele nowych, młodszych wspólnot, cały czas powstają. Teraz staramy się o to, by dzielić się tą duchowością - mówi Elżbieta Gleba, wiceprezydent Wspólnoty w Polsce i członek Wspólnoty w Lublinie.

- To jest taki czas, który zaplanowaliśmy sobie jako wspólne świętowanie. Chcemy do niego zaprosić do niego wszystkich, którzy będą z nami dzielić się tą radością, którzy są zainteresowani wspólnotą i pozostaniem w niej ale także tych, którzy po prostu chcieliby spędzić ten sobotni czas w gronie osób, które cieszą się działaniem Boga w życiu - dodaje Elżbieta Gleba.

Program Jubileuszu:9:15 - 10:15 - Msza św.10:45 - 14:00 - Seans filmowy w Kinie Bajka - film o św. Ignacym Loyoli, a po filmie panel dyskusyjny14:00 - 15:00 - Obiad15:00 - 16:00 - Rys duchowości ignacjańskiej - o. Leszek Mądrzyk16:00 - 17:30 - Świadectwa: Moja droga w WŻCh - Co mnie przyciągnęło do WŻCH?18:00 - 21:00 - Biesiadowanie

Rozmowa z Elżbietą glebą o Jubileuszu 40-lecia Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego w Lublinie. Posłuchaj: