Karta Chełmianina już gotowa

2024-02-21 11:31
Wzór Karty Chełmianina
Autor: Miasto Chełm Wzór Karty Chełmianina

Karta Chełmianina ma zapewnić szereg zniżek dla osób płacących podatki w mieście. Dokument ma być dostępny w formie plastikowej lub wersji mobilnej w telefonie i ma zacząć funkcjonować wiosną tego roku.

Program skierowany jest do mieszkańców odprowadzających podatek dochodowy od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym w Chełmie.

Karta Chełmianina to jedna z przedwyborczych obietnic prezydenta Chełma - Jakuba Banaszka.

- Trwają ostatnie prace formalne. Poszczególne komponenty będą wdrażane sukcesywnie - mówi prezydent Chełma.

Jakub Banaszek poprzez media społecznościowe konsultował z mieszkańcami Chełma wizualną stronę karty. Wygrał projekt Karty Chełmianina z misiem.

Ulgi i zniżki jakie będą przysługiwały posiadaczowi karty to między innymi: tańsze paliwo na miejskiej stacji, możliwość bezpłatnego parkowania, zniżki w miejskich instytucjach - Kino, CHDK, Park Wodny, tańsze bilety na Arkę i Chełmiankę, a w przyszłości do miejskiego teatru, uprawnienia do zwolnień targowych, ulgi i zwolnienia w ramach Bonu dla Seniora oraz w przyszłości tańsze parkowanie w mieście - jeżeli powstanie strefa płatnego parkowania.

Karta Chełmianina ma zacząć funkcjonować wiosną 2024 roku. Dokument ma być dostępny w formie plastikowej lub wersji mobilnej w telefonie.