Konferencja Check IT 2023 po raz 8. w Lublinie

2023-02-16 12:29
Check IT 2023 w Lublinie
Autor: Urząd Miasta Lublin Check IT 2023 w Lublinie

Rusza rejestracja uczestników konferencji Check IT 2023. Tegoroczna, 8. odsłona jednego z największych, bezpłatnych wydarzeń informatycznych kierowanych do uczniów oraz nauczycieli szkół ponadpodstawowych odbędzie się 7 i 8 marca.

Check IT to niecodzienne lekcje informatyki, podnosząca kompetencje dzieci i młodzieży z zakresu tworzenia oraz wykorzystywania nowoczesnych technologii. Organizatorzy wydarzenia chcą zwrócić uwagę uczestników na potencjał branży IT w Lublinie, który postrzegany jest jako jej kluczowa lokalizacja w Polsce Wschodniej.

Szacujemy, że lubelski ekosystem zasila ponad 2,5 tys. firm z tego sektora. Rynek pracy stale się rozwija a firmy informatyczne wykazują nieustające zapotrzebowanie na specjalistów. Mam nadzieję, że udział w tegorocznej konferencji zachęci uczestników do poszerzania swoich zainteresowań i pasji, podjęcia studiów informatycznych, a w przyszłości zaowocuje karierą w branży IT w naszym mieście – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

8. edycja konferencji Check IT odbędzie się w formule hybrydowej. Miłośnicy nowych technologii będą mogli wziąć udział w aktywnościach stacjonarnych i online, przygotowanych z myślą o uczniach z całego kraju. W tym roku przygotowano szeroką ofertę kilkudziesięciu prelekcji i warsztatów poświęconych nowym i zaawansowanym technologiom związanym z programowaniem, tworzeniem gier komputerowych, modelowaniem i drukiem 3D, sztuczną inteligencją, cyberbezpieczeństwem, a także karierą w branży IT. W programie wydarzenia przewidziano także zajęcia dla uczniów i nauczycieli szkół podstawowych - Check IT Junior.

Pierwszego dnia konferencji uczestnicy wysłuchają prelekcji i warsztatów w Lubelskim Centrum Konferencyjnym, które będą transmitowane na żywo na oficjalnym kanale Miasta Lublin. Wzorem lat ubiegłych, przygotowano także specjalną ofertę prezentacji dla nauczycieli w tzw. Pokoju Nauczycielskim, o tematyce bezpieczeństwa w sieci, wykorzystania nowych technologii w nabyciu nowych kwalifikacji w szkołach, czy roli edukacji w rozwoju robotyki. Na uczestników konferencji czekać będą atrakcje w Strefie Gier, takie jak pokazy dronów, robotów, okularów Oculus Rift, drukarek 3D i wiele innych ciekawostek technologicznych. Uczniowie będą mieli dodatkowo okazję zapoznać się z ofertą studiów informatycznych dostępnych na lubelskich uczelniach i spotkać się z przedstawicielami lubelskich firm z branży IT. Drugiego dnia program konferencji przewiduje spotkania praktyczne, warsztaty i prelekcje online. Od 8 do 31 marca zaplanowano wydarzenia towarzyszące, czyli aktywności organizowane na terenie lubelskich szkół, uczelni oraz firm IT – wyjaśnia Joanna Stryczewska z lubelskiego ratusza.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja na stronie www.checkit.lublin.eu. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc, o uczestnictwie w warsztatach decydować będzie kolejność zgłoszeń. Szczegółowe informacje na temat konferencji, regulamin uczestnictwa oraz program znajdują się na stronie www.checkit.lublin.eu. Wydarzenie organizowane jest przez Urząd Miasta Lublin we współpracy ze specjalistami z lubelskich uczelni oraz firm informatycznych, w ramach inicjatywy Lubelska Wyżyna IT.

Tegoroczna edycja konferencji Check IT organizowana jest w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023.