KWP Lublin: Rodzinny biznes z nierządu

2022-11-17 9:45

Funkcjonariusze policji rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, która w Chełmie czerpała korzyści majątkowe z prostytucji. Kierował nią 44-letni mieszkaniec Lublina, który w przeszłości był już karany za takie przestępstwo. Mężczyzna nie działał sam, a we współpracy ze swoją rodziną.

W grupie działała jego 40-letnia siostra razem ze swoim mężem. W nielegalny proceder zaangażowana była także druga rodzina, która w tym celu wynajmowała lokal, to 32-latka i jej rodzice.

W nielegalny proceder zaangażowane były dwie rodziny. Jedną z nich była 32-latka, która razem z rodzicami wynajmowała swoje mieszkanie. Z ustaleń śledczych wynika, że zarówno ona jak i rodzicie wiedzieli o faktycznym przeznaczeniu mieszkania. W związku z tym pobierali wysokie stawki za wynajem lokalu. Druga rodzina, która oficjalnie wynajmowała od nich lokal lokal, to 40-latka i jej mąż. Razem zajmowali się zamieszczaniem ogłoszeń na portalach internetowych, zapewnianiu ochrony i wyposażenia dla kobiet, które świadczyły w nim usługi seksualne. Kierował nimi brat 40-latki. Wspólnie czerpali korzyści majątkowe z nierządu – mówi nadkom. Andrzej Fijołek, oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

44-latek oraz jego siostra i jej mąż zostali już tymczasowo aresztowani. Liderowi grupy grozi do 10 lat więzienia, pozostałym osobom do 5 lat. Wobec 32-latki i jej rodziców zastosowano dozór Policji i poręczenie majątkowe w łącznej wysokości 50 tysięcy zł.

Źródło: KWP Lublin