Liturgia Godzin dla ministrantów i lektorów w seminarium, 4 kwietnia przedostatnie spotkanie

2024-03-27 13:25
Liturgia Godzin dla ministrantów i lektorów w seminarium
Autor: Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza Archidiecezji Lubelskiej Liturgia Godzin dla ministrantów i lektorów w seminarium

W programie wspólna modlitwa nieszporami, kolacja i spotkanie z alumnami. To okazja by poznać życie wspólnotowe, modlitewne i formacyjne przyszłych księży.

Archidiecezjalne duszpasterstwo liturgicznej służby ołtarza zaprasza ministrantów i lektorów do seminarium na liturgię godzin. Najbliższe spotkanie 4 kwietnia obejmuje okręg Kraśnicki, czyli dekanaty: Bychawa, Kraśnik, Turobin, Urzędów i Zakrzówek. - Są w naszym Metropolitalnym Seminarium Duchownym organizowane nieszpory, czyli Liturgia Godzin, modlitwa Kościoła. Przed nami są jeszcze dwa zjazdy z pięciu, ponieważ trzy już odbyły się jesienią i zimą. Zapraszamy ministrantów i lektorów, żeby przyjechać ze swoimi duszpasterzami, dotknąć formacji duchowej naszych alumnów, być w kościele seminaryjnym, dotknąć życia w tym domu, gdzie młodzi mężczyźni przygotowują się do kapłaństwa. Po modlitwie będzie kolacja, spotkanie z alumnami i oprowadzanie po seminarium  - mówi ksiądz Marcin Grzesiak, archidiecezjalny duszpasterz ministrantów i lektorów.

- To okazja, żeby zobaczyć nasze seminarium od wewnątrz, zasiąść w ławce w kościele seminaryjnym. Za nami są trzy spotkania i wzięło w nich udział około 150 starszych ministrantów i lektorów. Chłopcy są zaciekawieni tym spotkaniami, zadowoleni z tej formy modlitwy. Myślę, że takie zjazdy mogą być owocne i może się to też przełożyć na nasze powołania kapłańskie w archidiecezji - dodaje ksiądz Marcin Grzesiak.

Początek spotkania o godzinie 17:30. Szczegóły, w tym harmonogram zjazdów, można znaleźć na stronie archidiecezji lubelskiej.