Liturgia Godzin dla ministrantów i lektorów w seminarium

2024-02-16 15:29
LSO Nieszpory 2023/2024
Autor: Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza Archidiecezji Lubelskiej LSO Nieszpory 2023/2024

Liturgiczna służba ołtarza ma okazję by poznać życie wspólnotowe, modlitewne i formacyjne przyszłych księży. Archidiecezjalne duszpasterstwo LSO liturgicznej zaprasza do udziału w nieszporach.

W programie wspólna modlitwa nieszporami, kolacja i spotkanie z alumnami. Najbliższy czwartek 22 lutego jest przeznaczony dla okręgu lubelskiego. Obejmuje wszystkie dekanaty Lublina orz Konopnicę, Świdnik i Piaski. Mówi ksiądz Marcin Grzesiak, archidiecezjalny duszpasterz ministrantów i lektorów.

- Wielu ministrantów i lektorów nie było w naszym Metropolitalnym Seminarium Duchownym. Jest okazja, żeby je zobaczyć, poznać alumnów, doświadczyć naszego życia modlitewnego, seminaryjnego. To możliwość doświadczenia tego klimatu, w którym alumni idą drogą formacji ku kapłaństwu. My w naszym seminarium razem z księżmi wychowawcami i alumnami chcemy zaprosić na modlitwę nieszporami. Po niej będzie także agapa i spotkanie w seminarium - mówi ksiądz Marcin Grzesiak, archidiecezjalny duszpasterz ministrantów i lektorów.

Harmonogram najbliższych spotkań:

Czwartek, 22 lutego 2024 r. – Okręg Lubelski (dekanaty: Konopnica, Lublin śródmieście, Lublin wschód, Lublin południe, Lublin północ, Lublin zachód, Świdnik i Piaski). Czwartek, 04 kwietnia 2024 r. – Okręg Kraśnicki (dekanaty: Bychawa, Kraśnik, Turobin, Urzędów i Zakrzówek). Czwartek, 18 kwietnia 2024 r. – Okręg Kazimierski (dekanaty: Bełżyce, Garbów, Kazimierz Dolny, Opole Lubelskie i Puławy).

PLAN SPOTKAŃ:

17.30 – Nieszpory w kościele seminaryjnym18.30 – Kolacja dla wszystkich19.15 – Spotkanie z alumnami Seminarium20.00 – Zakończenie spotkania i rozjazd