Lubartów - tort, Łobaszewska i wielkie Annowanie

2022-07-22 11:55
Lubartów - tort, Łobaszewska i wielkie Annowanie
Autor: zdjęcie organizatora

Zaprasza na tort i masę koncertów. Lubartów czeka na gości. W niedzielę organizuje XI Zlot Anek. W tym roku gwiazdą wieczoru będzie Grażyna Łobaszewska.

Impreza jest już w przygotowaniu, a goście zaproszeni. Z frekwencją nie powinno być problemu, bo może przyjść każdy, kto zechce wziąć udział w spotkaniu.

- Wydarzenie cieszy się ogromną popularnością i sympatią, o czym świadczy kolejna już edycja imprezy. W tym roku spotkamy się po raz jedenasty - mówi burmistrz Lubartowa, Krzysztof Paśnik.

Jak zaznacza - na spotkanie przyjeżdżają nie tylko Anny, ale całe rodziny z Lubartowa, Lubelszczyzny, ale też z Polski i z zagranicy.

- Razem świętujemy jedno z najpopularniejszych imion na świecie. Św. Anna jest także patronką Lubartowa. W mieście znajduje się bazylika pod jej wezwaniem - zauważa burmistrz miasta.

W tym roku wspólne Annowanie odbędzie się w niedzielę poprzedzającą dzień imienin Anny - 24 lipca. Początek o 16:00 na Placu przy Urzędzie Miasta Lubartów.

- Będziemy świętować przy muzyce na żywo, zaprosimy na kiermasz wyrobów ukraińskich, stoiska handlowe, konkursy z nagrodami, a także na tort dla Ań i dla wszystkich gości - dodaje burmistrz.

Gwiazdą wieczoru będzie Grażyna Łobaszewska. Podczas imprezy ikona polskiej muzyki będzie też świętować swój jubileusz - 50 lat na scenie.

- Chcemy się bawić, ale też integrować. Jest to też wyjątkowa promocja miasta i regionu. Grali u nas już, m.in. Zbigniew Wodecki, czy Stanisław Sojka - dodaje włodarz Lubartowa.

Organizatorami imprezy są: Miasto Lubartów, parafia pw. św. Anny w Lubartowie i Lubartowski Ośrodek Kultury. Patronem medialnym imprezy jest Radio Plus Lublin.