Lubelska Wiosna Organowa - kolejny koncert 21 maja

Lubelska Wiosna Organowa 2023 - plakat wydarzenia
Autor: mat. organizatora Lubelska Wiosna Organowa 2023 - plakat wydarzenia

To okazja do posłuchania muzyki klasycznej, sakralnej i brzmienia zabytkowych organów. W Archikatedrze Lubelskiej trwa IV Lubelska Wiosna Organowa. Cykl niedzielnych, bezpłatnych koncertów potrwa do 28 maja.

Parafia Archikatedralna św. Jana Chrzciciele i św. Jana Ewangelisty w Lublinie zaprasza na IV Lubelską Wiosnę Organową 2023. Celem koncertów jest przybliżenie publiczności piękna muzyki organowej w wykonaniu najlepszych artystów z Polski. To już 4. edycja wydarzenia. Na koncertach usłyszmy doświadczonych instrumentalistów oraz chór.

Na koncercie 21 maja zagra Adam Klarecki. Szkołę Muzyczną II st. ukończył w klasie Jana Adamowicza w Wałbrzychu. Studia odbywał w Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławium najpierw w klasie prof. Romualda Sroczyńskiego, a później w klasie prof. Andrzeja Chorosińskiego. Dyplom ukończenia studiów uzyskał w 1994 roku. Jeszcze w czasie studiów współpracował z wrocławskimi chórami "Pueri Cansonantes" i "Cantilena". Brał udział w licznych kursach organizowanych przez uczelnia muzyczne. Od 1993 roku prowadzi działalność koncertową. Obecnie mieszka we Włocławku, gdzie od 1995 r. pełni funkcję organisty Bazyliki Katedralnej. Prowadzi również klasę organów w PSM II st. oraz w Diecezjalnym Studium Organistowskim. Jest organizatorem cyklu koncertowego "Katedralne Koncerty Organowe" we Włocławku. Współorganizuje festiwale organowe w kościele farnym w Chełmnie i katedrze w Toruniu.

Początek koncertu o godzinie 19.45.

Po koncertach w ramach Lubelskiej Wiosny Organowej będzie możliwość nabycia płyt artystów, a także płyty nagranej na organach Archikatedry.

Wstęp na koncerty jest wolny. Dostępna będzie także transmisja koncertów na kanale YouTube archikatedry: http://archikatedra.kuria.lublin.pl

Projekt jest finansowany przez Urząd Miasta Lublin. Organizatorem jest Parafia Archikatedralna. Dyrektorem Artystycznym jest Stanisław Maryjewski, a koordynatorem projektu Ewa Szałek.

Patronem wydarzenia jest Radio Plus Lublin.