Lubelskie - 150 tysięcy zł na "Plenery Edukacyjne"

2022-07-21 12:30
Lubelskie - 150 tysięcy zł na Plenery Edukacyjne
Autor: zdjęcie organizatora

To nowa oferta dla zielonych NGO’sów. W Lubelskiem organizacje działające w ekologii znów mogą powalczyć o granty. To w ramach drugiej edycji konkursu "Plenery Edukacyjne".

Konkurs ma regionalny charakter i służy promocji ekologii. O środki już można się starać. Wnioski przyjmuje Urząd Marszałkowski w Lublinie.

- Do konkursu zapraszamy organizacje działające w obszarze ochrony przyrody i dziedzictwa przyrodniczego. Mogą zdobyć pieniądze na organizację plenerowych spotkań - mówi rzecznik Urzędu Marszałkowskiego, Remigiusz Małecki.

Spotkania przygotowane przez NGO’sy mają być skierowane do uczniów ze szkół podstawowych i średnich. Mogą być jedno lub kilkudniowe.

- Powinny przede wszystkim pokazywać przyrodnicze walory regionu. Mogą odbywać się na terenie parków narodowych i krajobrazowych, a także obszaru Natura 2000 - dodaje Małecki.

W tej edycji konkursu Urząd Marszałkowski zarezerwował w sumie 150 tysięcy zł. Na oferty NGS’ów czeka do 4 sierpnia.

- Same zajęcia powinny odbyć się na początku roku szkolnego. Organizacje mają na to czas od 5 września do 31 października - wyjaśnia rzecznik Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie.

Szczegóły są dostępne na stronie konkursu: "Plenery Edukacyjne".