Lubelskie: 30 etatów do Służby Celno-Skarbowej

2022-09-27 17:26
IAS poszukuje Funkcjonariuszy do Urzędu Celno - Skarbowego
Autor: Krajowa Administracja Skarbowa IAS poszukuje Funkcjonariuszy do Urzędu Celno - Skarbowego

Izba Administracji Skarbowej w Lublinie jest jednostką nadrzędną prowadzącą nadzór nad ​prac urzędów skarbowych w innych miastach na terenie województwa lubelskiego oraz urzędu celno-skarbowego w Białej Podlaskiej. To właśnie tu prowadzone są rekrutacje na pracowników i funkcjonariuszy wszystkich urzędów skarbowych województwa lubelskiego.

Izba Administracji Skarbowej w Lublinie rozpoczęła rekrutację do Służby Celno-Skarbowej. Na chętnych czeka 30 etatów. Poszukiwani są kandydaci do pracy w delegaturach Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej, Lublinie i Zamościu. Większość z nich zasili szeregi funkcjonariuszy na granicy. Dokumenty można składać do 10 października września.

Obecnie poszukiwani są kandydaci na funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej. Wolne etaty są w Delegaturze Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej, a także w strukturach LUCS w Lublinie i w Zamościu. Większość nowych funkcjonariuszy swoją służbę będzie pełnić na przejściach granicznych z Ukrainą i Białorusią. Liczba wolnych etatów nie jest ostateczna, może zwiększyć się nawet dwukrotnie. Związane jest to z odejściami na emeryturę. Dokładną ilość miejsc poznamy w październiku, ale nabór rozpoczynamy już teraz - mówi Michał Deruś, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Lublinie.

Rekrutacja składa się z kilku etapów. Do 10 września należy złożyć kwestionariusz osobowy oraz niezbędne dokumenty. Można to zrobić elektronicznie (formularz) lub dostarczyć je w wersji papierowej do siedziby Izby Administracji Skarbowej w Lublinie (ul. Szeligowskiego 24).

IAS poszukuje Funkcjonariuszy do Urzędu Celno - Skarbowego
Autor: Krajowa Administracja Skarbowa IAS poszukuje Funkcjonariuszy do Urzędu Celno - Skarbowego

Następnie kandydaci wezmą udział w teście wiedzy, teście sprawnościowym, psychologicznym i kompetencyjnym. Ostatnim etapem jest rozmowa kwalifikacyjna. To ciekawa, różnorodna i pełna wyzwań praca. Na pewno daje dużo satysfakcji i perspektyw zawodowych. Dysponujemy nowoczesnym sprzętem, szkolimy się i rozwijamy. Nasze szeregi zasila wielu młodych ludzi, co wpływa na dynamikę pracy i dobrą atmosferę. Z roku na rok rośniemy w siłę - wyjaśnia M. Deruś.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej realizują zadania z zakresu kontroli przestrzegania przepisów prawa celnego oraz przepisów związanych z wywozem i przywozem towarów. Wykonują zadania wynikające z ustawy o grach hazardowych, związanych z udzielaniem koncesji i zezwoleń oraz rejestracją urządzeń. Rozpoznają, zapobiegają i wykrywają przestępstwa i wykroczenia skarbowe oraz przestępstwa związane z przywozem i wywozem towarów ochrony dóbr kultury oraz własności intelektualnej, a także przestępstwa związane z wprowadzaniem oraz wyprowadzaniem z polskiego obszaru celnego towarów objętych ograniczeniami lub zakazami. Funkcjonariusze kontrolują ruch i transport drogowy oraz współpracują z organami celnymi innych państw.

Pełna treść ogłoszenia znajdują się na stronie internetowej Izby Administracji Skarbowej w Lublinie w zakładce „Nabór”.