Lubelskie: 31- letnia kobieta urodziła pijane dziecko

2022-11-14 13:51
Pijana ciężarna
Autor: KPP Łuków Pijana ciężarna

W przydrożnym rowie stał rozbity Citroen, a przy nim ciężarna 31 latka. Z uwagi na zaawansowaną ciążę przewieziono ją do szpitala. Miała ponad promil alkoholu w organizmie. Po przeprowadzonym cięciu cesarskim, okazało się, że w organizmie noworodka była bardzo duża ilość alkoholu.

W sobotę wieczorem mundurowi otrzymali zgłoszenie o samochodzie osobowym znajdującym się w rowie przy skrzyżowaniu dróg w Wojcieszkowie. Na miejscu mundurowi natrafili na uszkodzonego citroena i 31-latkę w zaawansowanej ciąży, która mówiła, że jest właścicielką auta, ale w chwili zdarzenia nim nie kierowała.

Pijana ciężarna
Autor: KPP Łuków Pijana ciężarna

Kobieta nie chciała powiedzieć, kto kierował jej samochodem w chwili zdarzenia. Funkcjonariusze wyczuwając od kobiety alkohol przeprowadzili badanie alkomatem, które wykazało ponad 1 promil w wydychanym powietrzu. Policja bada, czy doszło do bezpośredniego narażenia na niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia dziecka, które urodziło się z bardzo dużą ilością alkoholu w organizmie. Następnie pogotowie przewiozło kobietę do szpitala, gdzie lekarze zadecydowali o przeprowadzeniu cesarskiego cięcia. W organizmie noworodka stwierdzono bardzo dużą ilość alkoholu - podał w poniedziałek asp. szt. Marcin Jóźwik z KPP w Łukowie.

Policja sprawdza, kto kierował autem i czy doszło do bezpośredniego narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia. O zdarzeniu funkcjonariusze powiadomili Sąd Rodzinny w Łukowie.