Lubelskie: 83 latek śmiertelnie pogryziony przez swojego psa

2022-08-25 9:42
Policja
Autor: Pixabay

83-latek został dotkliwie pogryziony przez swojego psa. Do tego zdarzenia doszło przedwczoraj(23.08.2022) wieczorem na prywatnej posesji w powiecie hrubieszowskim. Niestety w wyniku poniesionych obrażeń mężczyzna zmarł. Zwierzę zostało zabezpieczone przez lekarza weterynarii do badań. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 19:00 na terenie gminy Horodło. Dyżurny hrubieszowskiej policji otrzymał zgłoszenie, że na terenie na jednej z posesji doszło do pogryzienia mężczyzny przez psa.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 83-latek będąc na swojej posesji wszedł do kojca w celu nakarmienia zwierzęcia. W pewnym momencie pies rzucił się na niego i zaczął go gryźć, po czym wybiegł za rannym panem na podwórko. Krzyk 83-latka usłyszał jego syn, który szybko odciągnął od niego psa, a następnie zamknął w kojcu. Sam natychmiast udzielił pomocy ojcu i wezwał na miejsce pogotowie. Niestety pomimo udzielonej pomocy medycznej, mężczyzna zmarł w wyniku poniesionych ran.

Jak ustalono, pies był w tej rodzinie od 3 lat i nigdy wcześniej nie zachowywał się agresywnie. Miał również aktualne szczepienia. Zwierzę zostało zabezpieczone przez lekarza weterynarii do badań. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Źródło: KWP/asp. sztab. Edyta Krystkowiak