Lubelskie - "Choinka dla Życia", ogólnopolska akcja za krew

2022-12-14 9:00
Lubelskie - Choinka dla Życia, ogólnopolska akcja za krew
Autor: zdjęcie organizatora

Lasy Państwowe nagrodzą krwiodawców. Dziś w całej Polsce odbędzie się akcja "Choinka dla Życia". ​Obejmie też miasta Lubelszczyzny.

"Choinka dla Życia" ma promować honorowe dawstwo krwi. Wszystkim, którzy włączą się w akcję, leśnicy podziękują wręczając świąteczne drzewko.

- Podczas świąt Bożego Narodzenia usiądziemy przy choince i podzielimy się opłatkiem. Nim to nastąpi możemy jednak podzielić się czymś absolutnie bezcennym, czyli swoją krwią - mówi dyrektor generalny Lasów Państwowych, Józef Kubica.

Zielone drzewko trafi do każdego, kto podzieli się darem krwi. A jest to niezastąpiony lek, do tego nieustannie potrzebny pacjentom, m.in. w szpitalach.

- Krwiodawstwo to misja. Dzięki Honorowym Dawcom możliwe jest niesienie pomocy pacjentom, którym krew jest potrzebna do życia. Cieszę się, że Lasy Państwowe kolejny raz promują taką postawę - podkreśliła dyrektor Narodowego Centrum Krwi, Małgorzata Lorek.

Akcja odbędzie się w ponad 40 punktach na terenie Polski. Na Lubelszczyźnie obejmie, m.in. Lublin, Puławy, Zamość, Chełm, Kraśnik, Białą Podlaskę i Tomaszów Lubelski.

- Krew można oddać w siedzibie RCKiK i w oddziałach terenowych. W Lublinie dziś będą też czynne dwa mobilne punkty. Jeden między 9:00 a 13:00 przed budynkiem CSK na Placu Teatralnym, a drugi między 11:00 a 15:00​ w Centrum Symulacji Medycznej przy ul. Chodźki - informuje rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie, Ewa Pożarowszczyk.

Akcja "Choinka dla Życia" ma promować dawstwo krwi. Miejsca jej prowadzenia są dostępne na stronie inicjatywy.