Lubelskie - interwencje strażaków po burzach [AUDIO]

2024-06-20 7:00
Lubelskie - interwencje po burzy
Autor: https://twitter.com/KGPSP

Dała się we znaki. Nocna nawałnica przeszła przez Lubelszczyznę. Strażacy usuwają jeszcze skutki burz i nadal przyjmują zgłoszenia.

W województwie lubelskim najwięcej zdarzeń wystąpiło w powiatach: łukowskim, lubelskim, bialskim i ryckim​. W sumie strażacy interweniowali ponad 120 razy.

- Zgłoszenia jeszcze są przyjmowane, ale już na ten moment wiadomo, że najwięcej, czyli 105 interwencji, dotyczyło połamanych drzew i konarów. Reszta to pompowania wody. Mieliśmy też 2 pożary od wyładowań i 5 zdarzeń związanych z dachami. Doszło do uszkodzenia eternitu na dwóch budynkach mieszkalnych i trzech gospodarczych. Obiekty nadają się do użytkowania - mówi dyżurny wojewódzkiej straży pożarnej w Lublinie, mł. bryg. Sylwester Wójcik.

Strażacy nie odnotowali osób poszkodowanych, cały czas jednak mają pełne ręce roboty. Zgłoszenia przyjmują z różnych części województwa.

- Najwięcej interwencji mieliśmy w powiecie łukowskim. Tam odnotowaliśmy 43 zdarzenia. W pozostałych częściach województwa było ich znacznie mniej. W powiecie lubelskim odnotowaliśmy 9 zgłoszeń, w powiatach bialskim i ryckim po 8, a w pozostałych rejonach były to pojedyncze zdarzenia - dodaje dyżurny PSP.

Dziś na Lubelszczyźnie ma być spokojniej. Synoptycy przewidują dużo słońca, bez opadów i burz. Temperatura w ciągu dnia wzrośnie maksymalnie do 22 stopni.

Anna Opasiak

Mówi dyżurny KW PSP w Lublinie, mł. bryg. Sylwester Wójcik