Lubelskie - jubileuszowy Dzień Otwarty POK "Dom Chemika" [AUDIO]

2024-06-14 9:35
Lubelskie - jubileuszowy Dzień Otwarty POK Dom Chemika
Autor: zdjęcie organizatora

Zapraszają na spotkania "Śladami Chemika". Puławy organizują jutro Jubileuszowy Dzień Otwarty. Odbędzie się w Puławskim Ośrodku Kultury w ramach obchodów jego 40-lecia.

Imprezy w POK-u potrwają przez całe sobotnie popołudnie. Na ich uczestników czekają zagadki, warsztaty, koncerty i pokazy. Wszystko po to, by integrować mieszkańców.

- Jubileusz to okazja do wspólnego świętowania, dlatego zapraszamy na Dzień Otwarty. W programie znajdzie się, m.in. gra terenowa "Śladami Chemika", czyli 30 zagadek związanych z historią i działalnością naszego Ośrodka. W ramach edukacyjnej gry zajrzymy za jego kulisy i odwiedzimy Cyfrową Pracownię Artystyczną. Będą też pokazy kuglarskie i taneczne, a także warsztaty artystyczne prowadzone przez naszych instruktorów - mówi kierownik Działu Multimediów, Promocji i Komunikacji w Puławskim Ośrodku Kultury "Dom Chemika", Katarzyna Nowak.

Dzień Otwarty w Puławskim Ośrodku Kultury będzie też okazją do tego, by bliżej poznać jego kulturalną ofertę. Podczas imprez nie zabraknie przedstawień i koncertów.

- Na sali widowiskowej zobaczymy spektakle teatralne, a przy współpracy z Edukacją 3.0 zaprezentujemy multimedialny pokaz przedstawienia "Świniopas" przygotowany przez dzieci z Teatru "Agrafka". Dzięki wykorzystaniu techniki green screen, wraz z młodymi aktorami, przeniesiemy się do klasycznego świata baśni Andersena. Na zakończenie sobotnich imprez odbędzie się koncert w wykonaniu Puławskiej Orkiestry Dętej. Instrumentaliści pod batutą kapelmistrza Dariusza Domańskiego zaprezentują się w nowym, energetycznym repertuarze - dopowiada Nowak.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. Cały program jest dostępny na internetowej stronie POK "Dom Chemika".

Anna Opasiak

Mówi Katarzyna Nowak z puławskiego "Domu Chemika"