Lubelskie - konkurs plastyczny dla dzieci o funduszach europejskich

Konkurs plastyczny - plakat
Autor: UMWL Plakat konkursu plastycznego dla dzieci

Można pokazać swoją mała ojczyznę i zdobyć cenne nagrody. Trwa konkurs plastyczny „Lubelskie Pięknieje. Jak Fundusze Europejskie zmieniają Twoją okolicę”. Konkurs dedykowany jest dzieciom oraz młodzieży.

Trwa IV edycja konkursu plastycznego skierowanego do uczniów szkół podstawowych w województwie lubelskim. Uczestnicy mają przedstawić w pracach, jak środki z Unii Europejskiej zmieniły ich małą ojczyznę. Przedsięwzięcie wpisuje się w tegoroczne obchody X – jubileuszowej – edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich.

Konkurs „Lubelskie pięknieje. Jak Fundusze Europejskie zmieniają Twoją okolicę” skierowany jest do uczniów szkół podstawowych klas I-VIII, a jego celem jest rozwój umiejętności plastycznych i popularyzowanie wiedzy o funduszach unijnych wśród dzieci. Zadanie polega na stworzeniu pracy plastycznej o zmianach, które zaszły w najbliższym otoczeniu uczestnika dzięki środkom z Unii Europejskiej. Praca powinna mieć format A3 i może być wykonana dowolnymi technikami plastycznymi.Konkurs został podzielony na dwie kategorie wiekowe: klasy I-IV oraz klasy V-VIII.

Jury konkursowe nagrodzi po 3 laureatów w obu kategoriach oraz wręczy po 10 dodatkowych wyróżnień w każdej kategorii.

Młodzi artyści muszą pamiętać przede wszystkim o tym, by ich prace były zgodne z tematyką konkursu, jaką są Fundusze Europejskie. Nasz region dzięki pieniądzom  z Unii Europejskiej stale się rozwija, dlatego jestem przekonany, że uczestnicy nie będą mieli problemu, aby znaleźć miejsce czy obiekt dofinansowany ze środków unijnych – informuje Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.

Na wszystkich laureatów czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe, m.in. bilety i vouchery upominkowe do wykorzystania w miejscach dofinansowanych z Funduszy Europejskich w województwie lubelskim.

Zasady konkursu są proste. Wystarczy namalować czy narysować w formacie A3 miejsce czy obiekt, które zostały dofinansowane z pieniędzy unijnych. Chodzi o pokazanie oczami dziecka, jak zmieniła się jego okolica dzięki Funduszom Europejskim. Nagrodzone zostaną dzieci, których prace będą najbardziej oryginalne, pomysłowe i zgodne z tematyką konkursową – dodaje Dyrektor Departamentu Zarządzania Programami Regionalnymi w UMWL Anna Brzyska.

Prace konkursowe można nadsyłać  do 30 czerwca.

Organizatorem konkursu jest Departament Zarządzania Programami Regionalnymi Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie. Szczegóły dostępne są na stronie rpo.lubelskie.pl