Lubelskie - koronawirus nadal atakuje

2022-07-20 13:13
Lubelskie - koronawirus nadal atakuje
Autor: zdjęcie ilustracyjne

Znów rośnie liczba zakażeń koronawirusem. Na Lubelszczyźnie - w tygodniowym zestawieniu - resort zdrowia odnotował blisko 0,5 tysiąca przypadków. Zmarła 1 zakażona osoba.

Chorych na Covid-19 przybywa i to nie tylko na Lubelszczyźnie. W Polsce Ministerstwo Zdrowia w ciągu tygodnia odnotowało 12 762 zakażenia i 22 zgony.

- Na Lubelszczyźnie w tygodniowym zestawieniu odnotowaliśmy 491 zakażeń. To blisko 0,5 tysiąca zakażeń w tygodniu - informuje Ministerstwo Zdrowia.

Wzrosła też liczba hospitalizowanych. Na ten moment w szpitalach przebywa 1157 zakażonych koronawirusem. Covidowe dane rosną także w dziennym zestawieniu.

- W ciągu doby na Lubelszczyźnie odnotowało 118 zakażeń koronawirusem. Zmarła 1 zakażona osoba. Przyczyniły się do tego także choroby współistniejące - informuje resort.

W kraju tylko dziś ministerstwo odnotowało 2853 zakażenia i 11 zgonów. Odnotowało też wzrost zaszczepionych przeciwko koronawirusowi.

- Antycovidowy preparat na terenie kraju przyjęło ponad 2,5 tysiąca osób. W województwie lubelskim, to 108 mieszkańców - podaje MZ w dobowym raporcie.

Szczegółowe, covidowe dane dla Polski i regionu są dostępne na rządowym profilu: gov.pl.