Lubelskie - GDDKiA i most w Łęcznej. Będzie drugi wykonawca

2022-04-14 9:08
Lubelskie - most w Łęcznej i drugi wykonawca GDDKiA
Autor: GDDKiA

Przetarg rozstrzygnięty, ale i tak trzeba go powtórzyć. Chodzi o postępowanie na budowę mostu w Łęcznej. Inwestycja ma powstać nad Wieprzem, w ciągu DK 82.

Wykonawcą nowego mostu został Budimex, ale ostatecznie nie podpisał umowy. Teraz Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zaczyna wszystko od początku.

- Przystąpiliśmy już do ponownego badania ofert w ramach tego samego przetargu. Po analizie zapytamy kolejnych wykonawców, czy nadal są zainteresowani realizacją inwestycji - mówi rzecznik lubelskiego oddziału GDDKiA, Łukasz Minkiewicz.

Nowy most ma powstać w pobliżu obecnego. Ten powstał w 1966 roku i jest już w złym stanie technicznym.

- Nowy obiekt ma być większy i nowocześniejszy. Znajdzie się po lewej stronie, jadąc od Lublina w kierunku Łęcznej - wyjaśnia rzecznik lubelskiego oddziału GDDKiA.

Jezdnia będzie mieć 7 m szerokości, a po obu stronach powstaną półmetrowe opaski bezpieczeństwa i ciągi pieszo-rowerowe. Nowy obiekt będzie mieć też lepsze parametry.

- Jego konstrukcja będzie przystosowana do 50-tonowych obciążeń. Dzięki budowie w nowej lokalizacji zmniejszy się liczba kolizji z sieciami kanalizacyjnymi i wodociągowymi w trakcie prowadzenia prac, a oś drogi oddali się od zabudowy - dodaje Minkiewicz.

Na inwestycję Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przeznaczyła ponad 43 mln zł. Pierwotnie prace miały rozpocząć się w pierwszym kwartale tego roku.