Lubelskie - NFZ w poniedziałki pracuje dłużej

2022-11-28 11:41
Lubelskie - NFZ w poniedziałki pracuje dłużej
Autor: zdjęcie ilustracyjne

Lubelski oddział NFZ wydłuża godziny pracy. Od dziś w każdy poniedziałek Sale Obsługi Klientów będą czynne o dwie godziny dłużej, czyli do 18:00.

Wydłużenie godzin pracy w Salach Obsługi Klientów NFZ ma usprawnić obsługę. Teraz w każdy poniedziałek mieszkańcy będą mogli załatwiać sprawy do wieczora.

- Dotychczas Sale Obsługi Klientów naszego oddziału były czynne w poniedziałki do godz. 16:00. Od dziś każdy, kto nie może załatwić swoich spraw w dotychczasowych godzinach, zrobi to do 18:00 - mówi rzecznik lubelskiego oddziału NFZ, Małgorzata Bartoszek.

Zmiana obejmuje pracę we wszystkich punktach Narodowego Funduszu Zdrowia na terenie województwa lubelskiego.

- Dotyczy to Sal Obsługi Klientów w Lublinie przy ul. Nadstawnej oraz w delegaturach - w Białej Podlaskiej, w Chełmie i w Zamościu - dodaje rzeczniczka NFZ Lublin.

Jak podkreśla - podczas dodatkowych godzin pracy w punktach Narodowego Funduszu Zdrowia mieszkańcy będą mogli załatwić określone sprawy.

- Będzie w nich zapewniona obsługa w zakresie wydania karty EKUZ, sprawdzenia prawa do świadczeń opieki zdrowotnej, leczenia uzdrowiskowego, czy potwierdzenia zleceń na wyroby medyczne - zaznacza Małgorzata Bartoszek.

Klienci NFZ uzyskają też informacje w sprawie zawarcia umowy dobrowolnego ubezpieczenia zdrowotnego, czy np. potwierdzenia profilu zaufanego.

- Sprawy będzie można załatwiać tak, jak w pozostałe dni tygodnia, czyli od godz. 8:00 rano. W poniedziałki będzie jednak na to więcej czasu, bo do 18:00 - dodaje Bartoszek.

Dotychczas Sale Obsługi Klientów NFZ w poniedziałki były czynne od 8:00 do 16:00. Takie godziny przyjęć nadal obowiązują w pozostałe dni tygodnia.