Lubelskie - oazy wakacyjne czekają na chętnych

2022-05-10 9:36
Lubelskie - oazy wakacyjne czekają na chętnych
Autor: zdjęcie organizatora

Służą katolickiej formacji i kształtowaniu międzyludzkich relacji. Ruch Światło-Życie zaprasza na oazy wakacyjne. Ofertę kieruje do dzieci i młodzieży.

W archidiecezji lubelskiej już ruszyły zapisy. Aplikować mogą zarówno dzieci, jak i młodzież. W tym roku będzie w sumie 8 wyjazdów dla 400 osób.

- Jest to dobra forma na odkrywanie nie tylko relacji z Panem Bogiem, ale też na budowanie więzi rówieśniczych - podkreśla archidiecezjalny moderator Ruchu, ks. Jerzy Krawczyk.

Spotkania odbędą się pod okiem wyspecjalizowanej kadry. Cześć warsztatów dla młodszych grup poprowadzą jednak starsi oazowiecze.

- To idea skautingu zaczerpnięta przez naszego założyciela, ks. Blachnickiego. Potwierdza, że kolegom łatwiej jest wejść w bliższą relację niż dorosłym - zaznacza moderator Ruchu.

W programie oazy każdy dzień będzie odpowiadać innej tajemnicy różańcowej. Całość ma służyć katolickiej formacji dzieci i młodzieży.

- Chcemy to dobrze wykorzystać, bo w przypadku młodych, to jest również czas, kiedy człowiek przestaje już wierzyć wiarą rodziców, a zaczyna sam wybierać - dodaje ks. Krawczyk.

Wszystkie oazy wakacyjne potrwają 17 dni. Będą odbywać się w różnych miejscach, najczęściej w budynkach szkolnych. Zapisy są prowadzone do ostatniego wolnego miejsca.

- Najpierw trzeba się zarejestrować. Po wstępnej weryfikacji należy złożyć kilka dokumentów i wpłacić pieniądze. Stawki nie są wygórowane - mówi nasz rozmówca.

Koszt turnusu wynosi od 890 zł do 1290 zł, w zależności od grupy. Jeśli finanse będą przeszkodą, to zainteresowany powinien zgłosić się do moderatora oazy parafialnej. Szczegóły są dostępne na stronie: lublin.oaza.pl.