Lubelskie - ogólnopolski protest komorników i śledztwo prokuratury

2022-11-21 10:04 Anna Opasiak
Lubelskie - ogólnopolski protest komorników i śledztwo prokuratury
Autor: zdjęcie ilustracyjne

Są zarzuty. Lubelska prokuratura prowadzi postępowanie w sprawie zabójstwa w łukowskiej kancelarii komorniczej. Jednocześnie rusza ogólnopolski protest komorników.

Śledztwo prokuratury prowadzone jest w kierunku zabójstwa 44-letniej komornik i usiłowania zabójstwa 32-letniego pracownika kancelarii komorniczej. Do tragedii doszło w ostatni piątek.

- Sprawca napadu, 42-letni nożownik usłyszał pięć zarzutów, z czego jeden dotyczy zabójstwa z zamiarem bezpośrednim - mówi PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie, Agnieszka Kępka.

Pracownicy łukowskiej kancelarii komorniczej zostali zaatakowani przez 42-letniego Karola M. Mężczyzna przebywa obecnie w szpitalu po tym, jak policja użyła wobec niego broni palnej.

- W sprawie zabezpieczone zostały już ślady i przesłuchano świadków. W planach jest przesłuchanie kolejnych - mówi prokurator.

W sprawie pomóc ma też sekcja zwłok zamordowanej komornik. Jak zapowiada prokuratura - jej wyniki mają być znane w tym tygodniu.

- Zwłoki 44-latki zostaną poddane sekcji w zakładzie medycyny sądowej. Sekcja zostanie przeprowadzona prawdopodobnie w tym tygodniu - dodaje Kępka.

Tymczasem komornicy zaczynają dziś ogólnopolski protest. Ich akcja ma zwrócić uwagę na hejt, z jakim spotykają się w pracy.

- Dziś i w dniu pogrzebu naszej koleżanki nie będziemy wykonywać czynności o charakterze zewnętrznym. Do tego przez cały tydzień nie przyjmujemy stron postępowań​ - informuje Krajowa Rada Komornicza.

Komornicy zapowiedzieli też interwencję u ministra sprawiedliwości. Żądają podjęcia działań, w celu zapewnienia im bezpieczeństwa podczas wykonywania czynności.