Lubelskie - ostrzeżenie w sprawie oszustwa na bon z NFZ [AUDIO]

2024-03-14 14:01
Lubelskie - ostrzeżenie w sprawie oszustwa na bon z NFZ
Autor: NFZ

Podszywają się pod NFZ i chcą wyłudzić pieniądze. Narodowy Fundusz Zdrowia ostrzega przed oszustami. To oni publikują w internecie komunikaty o rzekomej akcji Funduszu.

Akcja oszustów dotyczy bonów na leki i karty podarunkowe do aptek, które rzekomo wydaje NFZ. W internecie publikują w tej sprawie komunikaty i podsyłają linki.

- Odbieramy niepokojące sygnały od pacjentów o bonach lub kartach podarunkowych, które rzekomo wydaje Narodowy Fundusz Zdrowia. W internecie, w tym w mediach społecznościowych, pojawiają się informacje, że aby otrzymać taką kartę, np. o wartości 2 tys. zł, wystarczy opłacić kilka euro podatku i potwierdzić swoje dane w ankiecie. Ostrzegamy. Jest to oszustwo - mówi rzecznik lubelskiego oddziału NFZ, Małgorzata Bartoszek.

Zaznacza, że metoda oszustów na bon z NFZ może skończyć się utratą pieniędzy i danych pacjenta. Podkreśla też, że Fundusz takich działań nie prowadzi.

- Narodowy Fundusz Zdrowia nie wydaje żadnych kart podarunkowych, bonów i innych bonifikat na leki do aptek. Apelujemy, by nie klikać w link, który pojawia się przy informacjach o rzekomych bonach z NFZ. Można przez to stracić dane i pieniądze - dodaje Małgorzata Bartoszek.

Nie jest to pierwsza próba oszustów podszywających się pod NFZ. Po wiarygodne informacje na temat świadczeń medycznych Fundusz odsyła na internetową stronę.

Anna Opasiak

Oszustwa na bon z NFZ - materiał Anny Opasiak