Lubelskie - Parczew szykuje się na EDK [AUDIO]

2024-03-11 12:29
Lubelskie - Parczew szykuje się na EDK
Autor: zdjęcie organizatora

Do wyboru mają cztery szlaki, na każdym ponad 40 kilometrów. W najbliższy piątek mieszkańcy Parczewa pójdą w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Można do nich dołączyć.

Parczewska edycja Ekstremalnej Drogi Krzyżowej odbędzie się po raz piąty. Ma mieć formę pieszej pielgrzymki wielkopostnej łączącej drogę z modlitwą.

- Ekstremalna Droga Krzyżowa to przeniesienie nabożeństwa Drogi Krzyżowej poza budynek kościoła i przekształcenie jej w pieszą, nocną pielgrzymkę oraz w doświadczenie własnej słabości. Jej ideą jest wyzwanie, droga, zmaganie i spotkanie. EDK ma charakter indywidualnej wędrówki, a każdy uczestnik bierze za siebie odpowiedzialność. Tym razem podczas drogi będziemy rozważać czternaście stacji o tym, jak Karol Wojtyła stał się papieżem. Hasłem są też papieskie słowa "Musicie od siebie wymagać" - mówi organizator EDK Parczew, Mateusz Domański.

Parczewska edycja EDK ruszy w najbliższy piątek, 15 marca. Rozpocznie ją o 19:00 msza św. w parafii pw. Opatrzności Bożej.

- Przygotowaliśmy cztery trasy, które różnymi szlakami prowadzą do Ostrowa Lubelskiego. Są przygotowane tak, aby wiodły głównie przez tereny leśne i drogi polne. Polecam wcześniej wydrukować sobie opis trasy lub korzystać z aplikacji na telefon, która działa jak mapy samochodowe - dodaje Domański.

Parczewska EDK zaprasza na szlak nie tylko mieszkańców miasta. Zapisy są prowadzone do momentu wyjścia. Szczegóły są dostępne na stronie EDK i na fanpage’u wydarzenia​.

Anna Opasiak

Mówi organizator EDK Parczew, Mateusz Domański