Lubelskie - rekrutacja do służby w NOSG [AUDIO]

2024-04-18 13:22
Lubelskie - rekrutacja do służby w NOSG
Autor: zdjęcie organizatora

Oferuje pracę. Nadbużański Oddział Straży Granicznej organizuje nabór do służby. W tym roku planuje zatrudnić co najmniej 150 nowych funkcjonariuszy.

Praca w Nadbużańskim Oddziale SG ma charakter pełnoetatowy. Jest skierowana do osób z polskim obywatelstwem posiadających przynajmniej średnie wykształcenie.

- Służba w Nadbużańskim Oddziale Straży Granicznej to przede wszystkim stabilne zatrudnienie i możliwość stałego doskonalenia zawodowego w interesujących kandydata dziedzinach. To również perspektywy rozwoju osobistego oraz możliwość wyboru specjalizacji. Służbę może pełnić osoba posiadająca wyłącznie obywatelstwo polskie, o nieposzlakowanej opinii, niekarana za przestępstwa lub przestępstwa skarbowe - mówi rzecznik Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, kpt. Dariusz Sienicki.

Dokumenty od kandydatów do służby przyjmowane są w siedzibie oddziału w Chełmie. Wcześniej prowadzone są zapisy, m.in. za pomocą elektronicznego modułu.

- Najważniejszymi zadaniami formacji są ochrona granicy państwowej, organizowanie i dokonywanie kontroli ruchu granicznego, przeciwdziałanie nielegalnej migracji, rozpoznawanie, zapobieganie i wykrywanie przestępstw i wykroczeń oraz ściganie ich sprawców w zakresie właściwości ustawowych Straży Granicznej. Nasz oddział ochrania odcinek granicy państwowej o długości ponad 467 km, obejmując strefą swojego działania obszar województwa lubelskiego. Chronimy wschodniej granicy Rzeczypospolitej Polskiej z Republiką Białorusi i z Ukrainą. Ustawowe zadania oddział realizuje siłami 20 placówek: 7 na granicy z Białorusią, 11 na granicy z Ukrainą oraz 2 położonymi w głębi kraju - dodaje kpt. Sienicki.

Szczegółowe informacje o rekrutacji oraz warunkach wynagrodzenia znajdują się na internetowej stronie NOSG.

Mówi rzecznik NOSG, kpt. Dariusz Sienicki