Lubelskie - rekrutacje do nowego batalionu 2 LBOT [AUDIO]

2024-06-21 11:41
Lubelskie - rekrutacje do nowego batalionu 2 LBOT
Autor: 2 LBOT

Zatrudni zawodowych żołnierzy i przyjmie ochotników. 2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej tworzy 23 Batalion Lekkiej Piechoty. Powstaje w Bezwoli.

Nowy batalion będzie działać od 1 lipca. Obecnie dobiega końca jego formowanie, a dla żołnierzy zawodowych są jeszcze wolne etaty. 2 LBOT rekrutuje też ochotników.

- Docelowo 23 Batalion Lekkiej Piechoty będzie liczyć około 500 żołnierzy. Jego siedziba znajduje się na terenach wojskowych, przy ul. Sosnowej w Bezwoli, w powiecie radzyńskim. Stałym rejonem odpowiedzialności nowego pododdziału będą trzy powiaty: radzyński, parczewski i łukowski - mówi oficer prasowy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej, kpt. Marta Gaborek.

Aktualnie trwa kompletowanie zarówno kadry zawodowej, jak i rekrutacja żołnierzy-ochotników do terytorialnej służby wojskowej. Chętni już teraz powinni składać wnioski.

- Zainteresowani służbą zawodową mogą aplikować na takie stanowiska jak: dowódca kompanii i dowódca sekcji, a także szef i technik pododdziału, czy kierowca kat. C. Czekamy też na ochotników. Ta oferta adresowana jest do mieszkańców powiatów: radzyńskiego, parczewskiego i łukowskiego. Kwalifikacja żołnierzy zawodowych prowadzona jest w lubelskiej siedzibie WOT na Majdanku, z kolei Wojskowe Centrum Rekrutacji w Białej Podlaskiej przyjmuje zgłoszenia ochotników - dodaje kpt. Gaborek.

Informacje o rekrutacji są dostępne na stronie 2 LBOT.

Anna Opasiak

Mówi oficer prasowy 2 LBOT, kpt. Marta Gaborek