Lubelskie - ruszył świdnicki Punkt Obsługi Podatnika

2022-09-21 8:08
Lubelskie - ruszył świdnicki Punkt Obsługi Podatnika
Autor: zdjęcie organizatora

Mieszkańcy Świdnika nie muszą załatwiać spraw podatkowych w Lublinie. Od teraz mają Punkt Obsługi Podatnika we własnym mieście.

Świdnicki Punkt Obsługi Podatnika działa przy ul. Marii Konopnickiej 3. Obsługuje petentów w całym zakresie.

- W punkcie każdy może złożyć dokumenty w biurze podawczym, czy uzyskać zaświadczenie o dochodach - mówi rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Lublinie, Michał Deruś.

Urzędnicy pomogą także przy innych sprawach. Chodzi, m.in. o kwestie związane ze spadkiem, darowizną i podatkiem od czynności cywilnoprawnych, np. kupnem samochodu w kraju.

- Mieszkańcy otrzymają też pomoc związaną z rejestracją i aktualizacją danych osobowych, rejestracją firmy do podatku VAT, a także w zakresie podatku akcyzowego od samochodów osobowych włącznie z uzyskaniem zaświadczenia o zwolnieniu z akcyzy - wyjaśnia Michał Deruś.

Punkt Obsługi Podatnika w Świdniku powstał w 2003 roku, jednak do tej pory funkcjonował tylko jako punkt informacyjny i biuro podawcze.

- W nowej siedzibie zakres wsparcia jest kompleksowy, dzięki oddelegowaniu tam ekspertów z dziedziny podatków majątkowych i sektorowych, a także obsługi zaświadczeń, ewidencji podatkowej i akcyzy - uzasadnia rzecznik IAS w Lublinie.

Świdnicki Punkt Obsługi Podatnika jest czynny od poniedziałku do piątku. Pracuje w godzinach: 7:30-14:30​.