Lubelskie - Straż Graniczna zatrudni funkcjonariuszy

2022-05-30 9:13
Lubelskie - Straż Graniczna zatrudni funkcjonariuszy
Autor: NOSG

Jest praca na granicy. Chętnych do służby poszukuje Nadbużański Oddział Straży Granicznej.

W tym roku Nadbużański Oddział Straży Granicznej planuje przyjąć 145 funkcjonariuszy. Aktualnie prowadzi nabór kandydatów do służby przygotowawczej.

- Muszą spełniać określone warunki. Przede wszystkim posiadać polskie obywatelstwo i być niekarani - mówi rzecznik NOSG, kpt. Dariusz Sienicki.

Straż Graniczna liczy na zgłoszenia młodych osób z co najmniej średnim wykształceniem. To jednak nie wszystkie wymagania.

- Osoby zainteresowane pracą w Straży Granicznej powinny posiadać fizyczną i psychiczną zdolność do służby w formacjach uzbrojonych - zaznacza kpt. Dariusz Sienicki.

Dokumenty od kandydatów są przyjmowane za pomocą elektronicznego modułu, który znajduje się na stronie internetowej NOSG. Można je też przynosić osobiście.

- Zgłoszenia są przyjmowane w siedzibie oddziału w Chełmie, po wcześniejszym wyznaczeniu terminu i konkretnej godziny - dodaje rzecznik NOSG.

Zapisy odbywają się od poniedziałku do piątku między 8:00 a 15:00 pod nr tel. 82-568 50 92 lub 797 337 619. Istnieje też droga mailowa: nabor.nadbuzanski@strazgraniczna.pl.

- Kandydaci najpierw powinni złożyć dokumenty, potem wybrani trafią na szkolenia. Od wyników egzaminu końcowego zależy dalsza kariera funkcjonariusza - dodaje kpt. Sienicki.

Na początku funkcjonariusz mianowany jest na stanowisko młodszego asystenta lub kontrolera. Może zarobić ponad 3 tysiące zł netto.