Lubelskie - transport TBM, czyli utrudnienia na trasach

2022-11-22 9:24
Lubelskie - transport TBM, czyli utrudnienia na trasach
Autor: GDDKiA

Znów wyjedzie na trasy Lubelszczyzny. TBM, czyli maszyna do drążenia tunelu zmierza na Podkarpacie. Dziś w nocy spowoduje następne utrudnienia na drogach regionu.

Konwój zmierza w kierunku Rzeszowa, by wydrążyć tam tunel na jednym z odcinków S19. Ostatniej nocy wjechał na drogi Lubelszczyzny i dziś pokona tu następne odcinki.

- We wtorek o 22:00 transport wyruszy z MOP Markuszów. O północy dotrze do węzła Lublin Sławinek, gdzie wspólny przebieg dróg S12 i S17 krzyżuje się z S19. Stąd konwój będzie kierować się trasą Via Carpatia w kierunku Rzeszowa - informuje rzecznik lubelskiego oddziału GDDKiA, Łukasz Minkiewicz.

W nocy - między 00:50 a 1:35 - planowany jest postój maszyny w okolicach węzła Lublin Węglin. Po przerwie TBM ruszy w dalszą drogę.

- Jutro rano o godz. 5:00 transport dotrze do MOP Rudnik przed Kraśnikiem. Tu zaplanowano postój do godz. 22:00 - podaje rzecznik GDDKiA w Lublinie.

Jutrzejszej nocy maszyna dalej będzie kierować się trasą Via Carpatia w kierunku Rzeszowa. Transport częściowo będzie jeszcze odbywać się drogami Lubelszczyzny.

- Wyjazd konwoju z MOP Rudnik zaplanowano w środę o 22:00. Po 20 minutach dotrze do węzła Kraśnik Północ, a po następnych 30 minutach do węzła Kraśnik Południe - dodaje Minkiewicz.

W nocy ze środy na czwartek, około 1:30, konwój dojedzie do MOP Janów Lubelski, gdzie planowany jest 45-minutowy postój.

- Następnie przejedzie między węzłami Janów Lubelski Południe a Lasy Janowskie. Na tym odcinku planowane jest wstrzymanie ruchu w obu kierunkach. Potrwa to około godziny - mówi Minkiewicz.

Przejazd trasami województwa lubelskiego zakończy się w czwartek rano, około 4:00. Wtedy maszyna pojawi się na MOP Bukowa tuż za granicą naszego województwa.

- W trakcie przejazdu przez województwo lubelskie możliwe są zatory w ruchu. Transport będzie poruszać się z maksymalną prędkością 10 km/h na obiektach mostowych, a poza nimi w granicach 20-30 km/h. Nie będzie możliwości wyprzedzenia go. W miarę możliwości kierowców prosimy o korzystanie z tras alternatywnych - mówi rzecznik lubelskiego oddziału GDDKiA.

Konwój posiada specjalistyczne zabezpieczenie, m.in. tablice VMS i mobilne poduszki zderzeniowe za kolumną. Na trasie towarzyszą mu piloci kierujący ruchem oraz obstawa policji.