Lubelskie - wojskowe szkolenia dla medyków

2022-08-09 13:09
Lubelskie - wojskowe szkolenia dla medyków
Autor: 2 LBOT

Inwestuje w medyków. Druga Lubelska Brygada Wojsk Obrony Terytorialnej otworzyła nabór na kursy specjalistyczne.

Szkolenia są skierowane do lekarzy i pielęgniarek działających w strukturach WOT, a także żołnierzy planujących podjęcie zawodu medycznego.

- Nasi medyczni żołnierze mogą nieodpłatnie korzystać z bogatej oferty kursów organizowanych przez wojskowe, medyczne ośrodki szkolenia - mówi rzecznik brygady, por. Marta Gaborek.

Chodzi o podnoszenie kompetencji żołnierzy. Wojska Obrony Terytorialnej realizują działania w ramach programu rozwoju talentów.

- Inwestycja w personel medyczny, to inwestycja w cały sektor ochrony zdrowia. Chcemy aktywizować medyków WOT głównie w zakresie zadań niezbędnych do wykonywania akcji podczas działań wojennych, czy w sytuacji katastrof i klęsk żywiołowych - dodaje por. Marta Gaborek z Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

WOT oferuje bezpłatne kursy doskonalące, w tym zaawansowane techniki ratujące życie, a także szkolenia specjalistyczne i kwalifikacyjne. To zresztą nie wszystko.

- Żołnierze mogą też skorzystać z dofinansowania na kształcenie podyplomowe, m.in. w dziedzinie pielęgniarstwa: operacyjnego, ratunkowego i chirurgicznego - dodaje rzeczniczka 2 LBOT.

Aktualnie w medycznym korpusie Lubelskiej Brygady WOT służbę pełni ponad 260 żołnierzy. Trwa też nabór nowych medyków.

- Osoby, które chcą swoje medyczne sprawności wykorzystać w służbie wojskowej, mogą się do nas zgłaszać. Czekamy zarówno na medyków, jak i osoby jeszcze kształcące się w tym zakresie - dodaje por. Marta Gaborek.

Zainteresowani powinni aplikować do Wojskowego Centrum Rekrutacji lub kontaktować się z mobilnym rekruterem 2 LBOT. Szczegóły są dostępne na portalu rekrutacyjnym.