Lubelskie - WUP, praca na próbę i tysiąc zł dla pracodawcy

2022-02-15 9:14 Anna Opasiak
Lubelskie - WUP, praca na próbę i 1 tysięcy zł dla pracodawcy
Autor: zdjęcie ilustracyjne

Tysiąc złotych za "Test Zawodu". Tyle dostanie pracodawca, który przez 5 dni będzie sprawdzać potencjalnego pracownika.

Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie ruszył z nowym, pilotażowym programem zatrudnienia. Służy praktycznej ocenie kandydatów.

- Chodzi o pracę na próbę, z korzyścią dla obu stron. Pracodawca pozna kwalifikacje kandydata, a kandydat - charakter pracy na podstawie realnych obserwacji miejsca pracy - mówi dyrektor WUP w Lublinie, Andrzej Pruszkowski.

Pilotażowa edycja programu jest skierowana do osób bez zatrudnienia. Docelowo jednak z programu będą mogli korzystać wszyscy zainteresowani - uczniowie przed wyborem zawodu, czy osoby planujące zmianę pracy.

Zasada programu polega na łączeniu pracownika z pracodawcą. Osoba zainteresowana testem zgłasza się do WUP w Lublinie, gdzie może spotkać się z doradcą zawodowym. Potem dostaje specjalny kupon.

- Wartość kuponu, to 1 tysiąc zł od Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Pieniądze trafią do pracodawcy, który daną osobę zatrudni na próbę. Test w miejscu pracy potrwa pięć dni - dodaje Pruszkowski.

Pierwszy nabór startuje już dziś, można się zgłaszać. WUP zapowiada również, że będą następne edycje - w połowie sierpnia i za rok.

Na realizację programu Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie ma 640 tysięcy zł. Pieniądze zdobył w konkursie Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Szczegóły są dostępne na stronie: https://testzawodu.wup.lublin.pl/.