Lublin - 2. rocznica wybuchu wojny i rehabilitacyjne poduszki dla rannych żołnierzy

2024-02-24 11:00
Lublin - 2. rocznica wybuchu wojny i rehabilitacyjne poduszki dla rannych żołnierzy
Autor: Centrum Wolontariatu w Lublinie

Przeciwdziałają odleżynom i służą do podpierania chorych kończyn. W Lublinie powstają poduszki rehabilitacyjne. To gest solidarności z narodem w ramach przypadającej dziś 2. rocznicy wybuchu wojny.

Poduszki-kostki szyją ukraińscy wolontariusze skupieni w Centrum Wolontariatu.

- Te poduszki zostaną przekazane do szpitala rehabilitacyjnego, gdzie w tej chwili są ranni żołnierze. Będziemy też pisać listy, które potem przekażemy do wojskowych - mówi ukraińska wolontariuszka, Slaviana Triepiak.

Ukraińcy w lubelskim Centrum Wolontariatu to głównie uchodźcy wojenni. Pod opieką organizacji są także ranni przebywający w Lublinie.

- Mamy pod opieką rannego żołnierza, który w grudniu wrócił z frontu. Widział, jak na jego oczach ginęli żołnierze, w tym jego koledzy. Trwamy w różnych dziełach solidarności z Ukrainą i nie możemy zapomnieć o tym, że tam trwa wojna. Musimy o tym pamiętać w naszym poczuciu solidarności i co możliwe robić dla Ukrainy i Ukraińców - dodaje lider działań, ks. Mieczysław Puzewicz z Centrum Wolontariatu w Lublinie.

Intensywne działania pomocowe lubelskiego wolontariatu są realizowane od dwóch lat, od kiedy wybuchła wojna. Dziś są podejmowane i w Polsce, i w rożnych miastach Ukrainy.

Anna Opasiak

Poniżej mówią: ukraińska wolontariuszka Slaviana Triepiak i ks. Mieczysław Puzewicz z Centrum Wolontariatu w Lublinie
Mówi ks. Mieczysław Puzewicz z Centrum Wolontariatu w Lublinie