Lublin - 20-letni nożownik w rękach policji

2024-02-25 12:10
Lublin - 20-letni nożownik w rękach policji
Autor: zdjęcie ilustracyjne

Trafił do policyjnego aresztu, jutro stanie przed prokuratorem. Lubelska policja zatrzymała 20-letniego nożownika. Mężczyzna podejrzany jest o atak na 21-latka.

Do zdarzenia doszło w ostatni piątek, na klatce schodowej bloku przy ul. Agatowej w Lublinie. 20-latek ranił tam nożem 21-latka.

- Z naszych ustaleń wynika, że 20-latek używając gróźb zaatakował nożem  21-latka, raniąc go kilkukrotnie. Kiedy pokrzywdzony mężczyzna wybiegł na zewnątrz i schronił się w swoim samochodzie, napastnik ruszył za nim wybijając szybę w drzwiach jego pojazdu - mówi kom. Anna Kamola z lubelskiej policji.

Poszkodowany mężczyzna zdołał odjechać, a napastnik uciekł z miejsca zdarzenia. Został zatrzymany po szybkich i intensywnych poszukiwaniach policji.

- 20-latek trafił już do policyjnego aresztu KMP w Lublinie. Ta sprawa nadal jest wyjaśniania i kontynuowana. Na poniedziałek zaplanowano dalsze czynności procesowe z udziałem zatrzymanego mężczyzny - dodaje kom. Kamola.

Jutro 20-latek zostanie doprowadzony do prokuratury. Z kolei poszkodowany mężczyzna trafił do szpitala. Jego stan jest ciężki​.

Anna Opasiak

Mówi kom. Anna Kamola z KWP Lublin