Lublin - Anioły nagrodzone "Angelusem Lubelskim"

2022-10-06 7:18
Lublin - Anioły nagrodzone Angelusem Lubelskim
Autor: zdjęcie organizatora

Ta nagroda wskazuje na ludzi o "anielskich osobowościach". "Angelus Lubelski" trafił do laureatów. ​Gala odbyła się w środę wieczorem.

Statuetki "Angelusa Lubelskiego" zostały przyznane po raz siedemnasty. Otrzymują go ci, którzy swoją postawą przywracają nadzieję i szacunek dla każdego człowieka.

- Jest to nagroda dla ludzi, którzy w duchu wartości humanistycznych i chrześcijańskich, kreują świat oparty na miłości - wyjaśnia sekretarz kapituły nagrody "Angelus", Grażyna Rumik.

W tym roku "Angelusa za całokształt dokonań" otrzymał ks. Mieczysław Puzewicz. Duchowny jest zaangażowany w pomoc wykluczonym, m.in. uchodźcom, bezdomnym i więźniom.

- Ta nagroda pokazuje oddanie innym. Jest przyznawana "anielskim osobowościom", dla których inspiracją jest ewangeliczna koncepcja człowieka. W sumie ma 7 kategorii - dodaje Rumik.

Poza "Angelusem za całokształt dokonań" kapituła przyznała też Angelusy: miłosierdzia (Ewa i Janusz Waszkiewiczowie), dobroczynności (Irena Hochman i Tadeusz Mysłowski), służby publicznej (Jarosław Szewczuk), animacji życia kulturalnego (Józef Skrzeczkowski), kultury medialnej (Paweł Bobołowicz) i artystyczny (Dorota Nowakowska).

- Poprzez te wyróżnienia chcemy oddać głos tym, których wyróżnia wrażliwość sumień, piękno poświęcenia i twórcza kreatywność - wyjaśnia sekretarz kapituły.

Gala rozdania nagród "Angelus Lubelski" odbyła się w środę wieczorem. Spotkanie odbyło się w lubelskim Centrum Kultury.