Lublin - Bóg, Honor, Ojczyzna, czyli Piknik Patriotyczny

2022-11-10 12:47
Lublin - Bóg, Honor, Ojczyzna, czyli Piknik Patriotyczny
Autor: zdjęcie organizatora

Bohaterami: Wyszyński, Popiełuszko i Bobola. W najbliższą sobotę Lublin zaprasza na Piknik Patriotyczny. Będzie połączony z sympozjum.

Tematem wydarzenia będzie duchowość świętych i ich praca w służbie narodowi. Spotkania zorganizuje lubelska parafia pw. św. Andrzeja Boboli.

- Będziemy zgłębiać trzy postaci. To bł. kard. Stefan Wyszyński i bł. ks. Jerzy Popiełuszko, a także św. Andrzej Bobola - mówi proboszcz parafii i organizator wydarzenia, ks. Mirosław Ładniak.

Sympozjum będzie mieć otwarty charakter. Odbędzie się w sobotę, 12 listopada pod hasłem "Bóg, Honor, Ojczyzna".

- Podczas spotkania pokażemy polskich świętych w służbie narodowi i człowiekowi. Chcemy spojrzeć na ich aktywność z różnych perspektyw - dodaje ks. Mirosław Ładniak.

Jak zaznacza - listopadowe sympozjum będzie odnosić się do misji konkretnych osób, które odegrały ważną rolę w historii Polski.

- Chcemy oddać ich wielkość, ich pobożność i ich oddanie krajowi - dodaje proboszcz lubelskiej parafii pw. św. Andrzeja Boboli.

Sobotnie spotkanie rozpocznie się o 15:00 Polonezem dla Niepodległej, a zakończy o 19:00 Rodzinne Śpiewanie Patriotyczne "Ku pokrzepieniu serc" z Maciejem Miecznikowskim.