Lublin - budowa Dworca i nowe utrudnienia na ul. Krochmalnej

2022-05-24 14:57
Lublin - budowa Dworca i nowe utrudnienia na ul. Krochmalnej
Autor: Urząd Miasta Lublin

W rejonie ul. Krochmalnej nastąpi zmiana organizacji ruchu. Utrudnienia potrwają jutro i pojutrze.

Prace drogowe mają być jak najmniej uciążliwe dla kierowców. Będą prowadzone 25 i 26 maja od późnego popołudnia do nocy, między 18:00 a 22:00.

- To następny element rozbudowy ul. Krochmalnej. Prace są związane z budową lubelskiego Dworca Metropolitalnego i modernizacją pobliskich ulic - mówi Justyna Góźdź z Urzędu Miasta.

Podczas prac na ul. Krochmalnej drogowcy położą warstwę ścieralną, co spowoduje ruch wahadłowy. Roboty będą prowadzone od skrzyżowania z ul. Cukrowniczą do ronda Sportowców.

- Prace nawierzchniowe będą też realizowane na skrzyżowaniu ulic: Krochmalna i Cukrownicza. Tu również ruch będzie odbywać się wahadłowo - dodaje Góźdź.

Jak informuje ratusz - roboty na ul. Krochmalnej postępują. Zakończono już uzbrojenie podziemne na płycie postojowej dla autobusów, a także budowę kanalizacji deszczowej i wodociągu.

- Powstała też podziemna infrastruktura oświetlenia placu peronowego i warstwy bitumiczne na drogach manewrowych - mówi Justyna Góźdź.

Prowadzone prace dotyczą także budynku socjalno-sanitarnego dla kierowców. Zakończono stan surowy obiektu, a obecnie trwa montaż instalacji wewnętrznych i prace przy elewacji zewnętrznej.

- Do zakończenia został jeszcze montaż transformatorów i serwerów. Jednocześnie rozpoczęto już budowę trakcji trolejbusowej oraz nasadzenia drzew - dodaje.

Termin zakończenia prac prowadzonych przy ul. Krochmalnej upływa z końcem czerwca.