Lublin - charytatywne spektakle na pomoc pacjentom psychiatrii dziecięcej

2022-10-11 14:18
Lublin - charytatywne spektakle na pomoc pacjentom psychiatrii dziecięcej
Autor: zdjęcie organizatora

Ma być wesoło, ale z korzyścią. Lubelska Akcja Charytatywna przygotowuje nowy projekt pomocy pacjentom lubelskiej psychiatrii dziecięcej.

Aktualnie inicjatywa jest w przygotowaniu. Trwają próby, a uczestniczą w nich zarówno artyści, jak i amatorzy. Wspólnie wystawią widowisko "Szalone Wakacje".

- Aktorzy wcielą się, m.in. w różne postaci z bajek. Chcemy, by publiczność dobrze się bawiła, a jednocześnie uczestniczyła w społecznym wydarzeniu - mówi reżyser spektaklu, Benek Byrski.

Zbierane pieniądze pójdą na określony cel. Mają pomóc w rehabilitacji pacjentów z oddziału dziecięcej psychiatrii Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie.

- Z tych środków planujemy inwestycje sportowe. Będzie to, m.in. boisko do gry, czy zewnętrzna siłownia dla naszych młodych pacjentów - mówi dyrektor szpitala, Beata Gawelska.

Dwa charytatywne spektakle będzie można zobaczyć w lubelskim Centrum Spotkania Kultur. Zostaną wystawione 18 i 19 października o 19:00, pod patronatem Radia Plus Lublin.

- W widowisku zagra prawie setka artystów. Będą to aktorzy, ale też amatorzy, m.in. przedsiębiorcy, lekarze i przedstawiciele lokalnych władz - dodaje autorka scenariusza, Agnieszka Polak.

Bilety już można kupować. A będzie to druga już inicjatywa pomocy pacjentom. Wcześniej Lubelska Akcja Charytatywna zorganizowała licytację obrazów. Zebrała 91 tysięcy zł.