Lublin - co z przetargiem na przedłużenie ul. Lubelskiego Lipca '80?

2022-09-26 13:13
Lublin - co z przetargiem na przedłużenie ul. Lubelskiego Lipca '80?
Autor: ZTM Lublin

Firmy mają wysokie ceny ofert, a Miasto problem z przetargiem. Lubelski ratusz rozważa, co zrobić z postępowaniem na budowę dalszego odcinka ul. Lubelskiego Lipca '80.

Problem jest, bo oferenci chcą znacznie więcej pieniędzy niż zakładał inwestycyjny budżet. Ratusz na rozbudowę odcinka ul. Lubelskiego Lipca przeznaczył 71,4 mln zł.

- Wpłynęły cztery oferty, a wszystkie przekraczają kwotę zamówienia. Teraz oferty będą podlegały analizie i badaniu - mówi Justyna Góźdź z Urzędu Miasta.

Oferty firm opiewają nawet na ponad 100 mln zł. Ratusz może zatem zwiększyć wydatek lub unieważnić przetarg.

- Decyzje zapadną po sprawdzeniu ofert pod kątem formalnym i rachunkowym - dodaje Góźdź.

Nowy odcinek ul. Lubelskiego Lipca '80 ma mieć ponad kilometr długości. Będzie prowadzić od ul. Cukrowniczej do skrzyżowania ulic: Krochmalnej z Diamentową​.

- Będzie to droga dwujezdniowa. Na każdej jezdni będą po trzy pasy ruchu, w tym po jednym buspasie - zaznacza miejska urzędniczka.

W ramach inwestycji pojawią się też chodniki, ścieżki rowerowe i przystanki komunikacji miejskiej. A to jeszcze nie wszystko.

- Zakres inwestycji obejmuje także budowę dwóch sygnalizacji świetlnych. Powstaną na skrzyżowaniach z ulicami: Włościańską i Cukrowniczą - informuje Justyna Góźdź.

Projekt przewiduje też przebudowę odcinków ulic bocznych, m.in. Ciepłej, Włościańskiej, Przeskok i Dzierżawnej. Ulica otrzyma również kanalizację deszczową i oświetlenie uliczne.