Lublin - "Droga Pojednania". Ruszyły zapisy na EDK ‘22

2022-03-02 12:46 Anna Opasiak
Lublin - Droga Pojednania. Ruszyły zapisy na EDK ‘22
Autor: zdjęcie organizatora

Do wyboru jest 9 tras, każda ma być trudna i długa. W Lublinie ruszyły zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową.

W tym roku uczestnicy nocnego marszu pokonają od 30 do ponad 50 kilometrów. Ze swoimi słabościami będą mogli zmierzyć się na dziewięciu trasach. Każda wymaga wysiłku fizycznego i duchowego.

- Ekstremalna Droga Krzyżowa pozwala w ciągu tej nocnej wędrówki z modlitwą wejść w głąb samego siebie. To jest taka duchowość w pigułce naszego codziennego życia, dlatego wszystkich tych, którzy nie boją się trudu zapraszam na EDK - mówi organizator drogi, ks. Mirosław Ładniak.

Ekstremalna Droga Krzyżowa ruszy z Lublina wieczorem 25 marca. To osiem dotychczasowych tras i jedna nowa.

- Cztery szlaki prowadzą do Wąwolnicy, dwa do Lubartowa, jeden wokół Zalewu i jeden Doliną Ciemięgi. Nowy żółto-niebieski szlak, to trasa św. Jakuba. Będzie liczyć około 44 km - mówi Daniel Miłaczewski, koordynator tras w lubelskiej edycji EDK.

Opisy wszystkich szlaków są dostępne na stronie: https://edk.lublin.pl/. Tam też od dziś można zgłaszać swój udział. Można to robić do dnia wymarszu, czyli 25 marca. Tego dnia na zapisanych uczestników będą też czekać pakiety zawierające rozważania.

Hasłem tegorocznej EDK są słowa: "Droga Pojednania". Jej lubelska edycja wyjdzie na trasy już po raz ósmy.

Tym razem będą aż trzy punkty wyjścia w zależności od wybranego szlaku. To: archikatedra, kościół pw. Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej (powizytkowski), a także kościół pw. św. Mikołaja (na Czwartku).